Zuzana2
22.02.06,11:38
Prajem všetkým pekný deň.

Keďže sa pomaly ale iste blíži 31. marec, prosím o pomoc pri riešení môjho problému:

Manžel – SZČO, JÚ, Alfa.

1. Do VOZD si v r. 2005 dával 50 % z kreditu MT. Kredit si dobíjal cez internet, takže nemá vôbec žiadny doklad. Stačí ak si vypíše v pokladni VPD na príslušnú sumu?
2. Do VOZD si dával 50 % z ceny faktúry za ST. Tu stačí doložiť príslušnú faktúru a vypísať VPD?

Poznámka: niektoré platby robil cez BÚ a niektoré cez SŽÚ.

Vopred ďakujem za pomoc.
Zita5
22.02.06,10:47
Prajem všetkým pekný deň.

Keďže sa pomaly ale iste blíži 31. marec, prosím o pomoc pri riešení môjho problému:

Manžel – SZČO, JÚ, Alfa.

1. Do VOZD si v r. 2005 dával 50 % z kreditu MT. Kredit si dobíjal cez internet, takže nemá vôbec žiadny doklad. Stačí ak si vypíše v pokladni VPD na príslušnú sumu?

Dobíjal síce cez internet , ale doklad o platbe za dobíjanie musí mať . Takže ak chce účtovať , priložiť tento doklad k VPD a vyplať mu to cez pokladňu .



2. Do VOZD si dával 50 % z ceny faktúry za ST. Tu stačí doložiť príslušnú faktúru a vypísať VPD?

Priložiť faktúru k VPD a čiastku vyplať cez pokladnu . Ním určenú výšku bude zdôvodňovať možno pri kontrole .

Poznámka: niektoré platby robil cez BÚ a niektoré cez SŽÚ.

Nech používa na platby z podnikania jeden účet . Ak to má už takto domiešané , tak odčleniť treba výdaje za podnikanie , vyhotoviť fotokópie a zaúčtovať v peňažnom denníku .

Vopred ďakujem za pomoc.



............................;)
renča1
22.02.06,10:48
Odpovede k bodom:

1) aký má internet a to mu nefaktúrujú za internet aj nabitie kreditu? sú povinný tvojmu manželovi vystaviť doklad o zaplatení, len tento doklad slúži na to, aby si môhol uplatniť výdavok, ktorý bude ovpl.základ dane.
2)k tomuto bodu treba mať tiež hlavne doklad o zaplatení, faktúru a tak isto aj výpis z tel.číslami..., aby bolo jasné, kde, kedy, a hlavne komu volal.
Lenuška
22.02.06,10:51
K tomu dokladu cez internet:
Ak si ho dobíjal cez internet, tak pravdepodobne cez sporožírový účet.
takže na výpise zo SLSP tam tá suma je.
Ale ešte ma napadlo, to si dobíjal PRima kartu? On nemá mobil na paušál?
Zuzana2
22.02.06,10:55
Ďakujem Vám, vedela som že porada nikdy nesklame.

"sú povinný tvojmu manželovi vystaviť doklad o zaplatení"

- aký doklad máš na mysli? On má iba výpisy z účtu - aj tie si iba tlačí doma cez internet a darmo ho presviedčam, že založené musí mať originály z banky.
Zita5
22.02.06,10:57
Ďakujem Vám, vedela som že porada nikdy nesklame.

"sú povinný tvojmu manželovi vystaviť doklad o zaplatení"

- aký doklad máš na mysli? On má iba výpisy z účtu - aj tie si iba tlačí doma cez internet a darmo ho presviedčam, že založené musí mať originály z banky.

Ale veď na výpise musí mať pohyb peňazí , odpísanú úhradu .Potrebuje originál .
Zuzana2
22.02.06,10:58
"Ale ešte ma napadlo, to si dobíjal PRima kartu? On nemá mobil na paušál?"

No v roku 2005 nemal. Mal iba kartu. Teraz už konečne má aj telefón zaradený do živnosti a platí paušál. Takže už nebude problém - dúfam!!!
renča1
22.02.06,10:58
Poznámka: niektoré platby robil cez BÚ a niektoré cez SŽÚ.

Vopred ďakujem za pomoc.

Túto malú vetu som prehliadla, taká je maličká....:D, tak už nič ,ak platil cez bú, myslela som, že nemá žiadny doklad..:)
Zuzana2
22.02.06,11:01
"Ale veď na výpise musí mať pohyb peňazí , odpísanú úhradu .Potrebuje originál ."

- myslela som si, že myslíte faktúru od T-mobil. Samozrejme že na výpise je vidno pohyb peňazí. Originály musím zohnať. Bude to už za tri roky - uvidím tie poplatky!?
- vy to ako riešite pri SZČO? Chodia vám výpisy priebežne - napr. raz za mesiac?
Zita5
22.02.06,11:05
"Ale veď na výpise musí mať pohyb peňazí , odpísanú úhradu .Potrebuje originál ."

- myslela som si, že myslíte faktúru od T-mobil. Samozrejme že na výpise je vidno pohyb peňazí. Originály musím zohnať. Bude to už za tri roky - uvidím tie poplatky!?
- vy to ako riešite pri SZČO? Chodia vám výpisy priebežne - napr. raz za mesiac?


No ale toto už by som považovala za manželovu nezodpovednosť:D , a čo do teraz robil , ako účtoval na základe čoho ?

Ak požiadaš o výpisy , budeš určite za túto službu platiť .

Poznámka : Nemám skúsenosť či T.mobil dáva fa za dobíjanie internetom , k tomu možno sa vyjadrí niekto iný.
Zuzana2
22.02.06,11:06
"k tomuto bodu treba mať tiež hlavne doklad o zaplatení, faktúru a tak isto aj výpis z tel.číslami..., aby bolo jasné, kde, kedy, a hlavne komu volal."

- výpis z tel. číslami nemá. Lenže on je taký poctivec, že vlastne mobil používa iba na podnikanie a dával si iba polovicu nákladov. Čo viem od ostatných - dávajú si bez mihnutia oka celú sumu,
- na pevnej linke tak isto nemáme výpis hovorov - bude to prípadná kontrola požadovať?
- a vlastne internet si tiež nabíja cez internet - ja to neviem vysvetliť - to platí operátorovi - a tam by vlastne ani nemal čo priložiť (myslím výpis hovorov).
Zita5
22.02.06,11:11
"k tomuto bodu treba mať tiež hlavne doklad o zaplatení, faktúru a tak isto aj výpis z tel.číslami..., aby bolo jasné, kde, kedy, a hlavne komu volal."

- výpis z tel. číslami nemá. Lenže on je taký poctivec, že vlastne mobil používa iba na podnikanie a dával si iba polovicu nákladov. Čo viem od ostatných - dávajú si bez mihnutia oka celú sumu,

No nemôžeš to tak presvedčivo povedať , človek nikdy nevie , okaté je to v prípade ak viacej rokov dosahuje minimálny príjem ba až žiadny , ale telefóny si uplatňuje v plnej výške . Vtedy by som sa aj ja nad tým pozastavila , a vyžiadal si výpis z tel.hovorov .

- na pevnej linke tak isto nemáme výpis hovorov - bude to prípadná kontrola požadovať?

Môže aj nemusí , záleží od kontrolóra
- ale treba byť pripravený
- a vlastne internet si tiež nabíja cez internet - ja to neviem vysvetliť - to platí operátorovi - a tam by vlastne ani nemal čo priložiť (myslím výpis hovorov).

Ak to je napr. naex - tak výpis z banky
Zuzana2
22.02.06,11:12
No ale toto už by som považovala za manželovu nezodpovednosť:D , a čo do teraz robil , ako účtoval na základe čoho ?

Ak požiadaš o výpisy , budeš určite za túto službu platiť .

Poznámka : Nemám skúsenosť či T.mobil dáva fa za dobíjanie internetom , k tomu možno sa vyjadrí niekto iný.


No, aby som to uviedla na správnu mieru: manželova nezodpovednosť a manželkina neschopnosť umravniť ho. Budem sa snažiť polepšiť - aj Vašou zásluhou. Ste naozaj všetci strašne zlatí.
Zuzana2
22.02.06,11:14
Ak to je napr. naex - tak výpis z banky

Myslíš normálny výpis BÚ alebo SŽÚ? Netreba doklad od Naexu? (Veru máš pravdu - tuším to bol Naex minulý rok, len nemal s nimi dobré skúsenosti tak prešiel ku komusi inému. To ale už neviem ku komu.)
Zita5
22.02.06,11:43
Myslíš normálny výpis BÚ alebo SŽÚ? Netreba doklad od Naexu? (Veru máš pravdu - tuším to bol Naex minulý rok, len nemal s nimi dobré skúsenosti tak prešiel ku komusi inému. To ale už neviem ku komu.)

Vieš čo ten naex Ti ani doklad nedá , já mám registračné číslo a výpis z banky .
Zuzana2
22.02.06,13:24
Zitka, vďaka.
Prajem pekný zbytok dňa.
Už končím a je mi to ľúto. Všimla som si, že sa aj ja stávam závisláčkou od porady. Ešte že doma nemáme rýchly internet, lebo keby sme mali - neviem, neviem. Lenže ja pri čítaní rôznych tém poprichádzam na mnoho vecí o ktorých sa až tu dozviem, že ich vlastne robím zle. A je to naozja super, že existuje niečo také ako je porada.
Ešte raz ďakujem.
Zita5
22.02.06,13:30
Zitka, vďaka.
Prajem pekný zbytok dňa.
Už končím a je mi to ľúto. Všimla som si, že sa aj ja stávam závisláčkou od porady. Ešte že doma nemáme rýchly internet, lebo keby sme mali - neviem, neviem. Lenže ja pri čítaní rôznych tém poprichádzam na mnoho vecí o ktorých sa až tu dozviem, že ich vlastne robím zle. A je to naozja super, že existuje niečo také ako je porada.
Ešte raz ďakujem.

Fajn Zuzi , aj Tebe príjemný zvyšok dňa .;)Všetko sa naučíš a potom priučíš aj manžela .:p