19empty19
05.10.12,13:33
Vždy, keď zapojím (odpojím) notebook z nabíjačky (keď chcem nabíjať, alebo baterka je nabitá), tak mi zamrzne a musím ho ručne vypnúť. Ako sa to dá odstrániť? ďakujem
bodliak
05.10.12,11:51
Pri pripojení alebo odpojení sa mení schéma/mód, v ktorom sa určujú rôzne parametre ohľadom napájania a vypínania zariadení, hlavne ide o šetrenie energie, pokiaľ bežíš na baterke.
Pravým tlačítkom si klikni na ikonku v tvare kábla alebo baterky (podľa toho, či si na kábli alebo baterke) a pozri nastavenia. Skús pre začiatok všetko zjednodušiť, nech nič nevypína, neodpája atď.

Ďalšia vec, v Control paneli prejsť na Device manager a tam vyhodiť v Power managemente možnosť: Allow the computer to turn off this device to save power.
Po slovensky je to tuším Panel nastavení, Správa zariadení, Správca napájania a Umožniť vypnúť zariadenie...
Tam by som odporúčal všetky checkboxy vypnúť (nech nič sám od seba nevypína).

A potom sa uvidí, čo ďalej.
Niran
06.10.12,06:16
Ak ti nepomoze navod ktory napisal bodliak, tak vyskusaj este jednu vec, skus len vytiahnut z NB baterku aj nabijacku (nech sa vyresetuje embedded controller). Potom zapoj notebook len pomocou sietoveho kabla, bez baterie. Nasledne po par min. zaloz bateriu spat.
sthruska
06.10.12,07:13
Pri zapnutom NB, alebo ho musí vypnúť?
misoft
06.10.12,09:30
mimotemy máš to jedno - aj pri zapnutom NB - vytiahneš baterku, beží, vytiahneš konektor nabíjačky - už nebeží - chvíľu počkáš, strčíš konektor nabíjačky, zapneš NB, beží - strčíš baterku a beží - NB ju identifikuje.
sthruska
06.10.12,10:05
Nemám praktickú skúsenosť. Išlo mi o to či nemôže dôjsť k poškodeniu NB.
misoft
06.10.12,12:52
mimotemy Ani nie - ja takto semo-tamo moju 3/4 vytočím :D - má vo zvyku pochodovať po byte s noťasom - takže vytiahne za behu zo siete (šak baterka - nie?) - potom sa presťahuje do iného pelecha a šup do elektriny, potom zahuláka, príde synátor, šup z elektriny a stahovanie do druhého pelecha a šup do šťavy.
Tak som baterku vytiahol - nech ide na šťavu a sranda preveliká - sťahovanie z pelecha do pelecha, šup z elektriny a ........ cma jak v rici v noťasu :D. Tak som ich naučil, nech sedia na zadku na jednom mieste.

Nemalo by to poškodiť, pokiaľ je nabíjačka i napájací blok v NB OK.
Niran
07.10.12,05:08
Pri zapnutom NB, alebo ho musí vypnúť?

1. Vypni book
2. Odpoj sietovy kabel aj bateriu
3. Po par min (3-4 min.) zapoj len sietovy kabel a nechaj nabehnut operacny system, po nabehnuti OS, vypni book normalne ako ked koncis pracu s bookom
4. Po vypnuti booku zapoj bateriu spat ( sietovy kabel nevytahuj)
5. Zapni book