aschleyy
05.10.12,14:54
Davnejsie som sem vlozila prispevok o rezervacii dovolenky. Niektorych zaujimalo, ako sa to vyriesi. Obratila som sa na europske spotrebitelske centrum, ktoré komunikuje s nemeckym. Vysledok: Nemecka cestovna kancelaria, cez ktorú som nikdy necestovala a zmluvu, ktorú uvádza v pohladavke som nikdy nevidela, si len jednoducho overila, ci som v danom hoteli ubytovana bola alebo nie. Ja som síce ubytovaná v danom hoteli bola, ale uplne cez inu CK v tom istom termine. Zatial dali len avizo, ze chcu pokracovat v rieseni aj sudnou cestou, ak to bude treba. Dobre vediet, ze v Nemecku sa da cestovat na dovolenku aj bez zmluvy o zajazde a hlavne bez zaplatenia. Akekolvek nazory ci pripomienky rada uvitam
foresterbig
05.10.12,14:29
Absurdné,neuvádzate podrobnosti takže vierihodnosť je na bode "0" Skúste to opísať podrobnejšie o čo vlastne išlo,alebo link na predošlú diskuziu.
aschleyy
05.10.12,15:41
Pisem, ze som davnejsie vlozila prispevok, ked si pozriem niekoho profil, tak mi zobrazi aj jeho prispevky a link neuvadzam preto, pretoze som zalozila len jednu temu, nie viac, tak koho by to zaujimalo, urcite si ju najde.
foresterbig
05.10.12,19:31
Už som si to naštudoval no priznám sa je to grose záhada,normálnym sedláckym rozumom by nemali nič plniť pokial neni spravená úhrada alebo aspoň záloha na sumu zájazdu.
Podla mňa sa jedná o nedorozomenie alebo skúšajú čo to spraví a preto sa netreba nervírovať.Keby som to nečítal tak by som to ani neuveril že je také niečo vôbec možné.Neverím že by chceli podvádzať to v nemecku nieje tolerované tak ako u nás kde je to národný šport a každý to bere ako normálne.
Ja som si objednal dovolenku tiež cez nemcov 12fly následne mi prišiel potvrdzujúci email tak ako vám a potom nasledoval telefonát z infom čo bude následovať a to zaslanie celkovej kalkulácie z údajmi a sumou ktorú treba uhradiť na uvedený účet(ja som poslal prevodný doklad ihneď po úhrade) a až keď im nabehne úhrada pošlú zmluvu ktorú pošlem podpísanú a naskenovanú a 7 dní pred odletom aj poukaz z elektronickou letenkou a parkovným na Swechate + inštrukcie kde kedy a kto nás bude čakať po prílete a tento scénar sa do botky splnil všetko klapalo ako švajčiarske hodinky.Celá procedúra trvala max 1 hod a to aj z návštevou banky.
Preto sa mi ani nechce veriť že to môže aj ínáč dopadnúť.
misoft
05.10.12,20:20
Nemecka cestovna kancelaria, cez ktorú som nikdy necestovala a zmluvu, ktorú uvádza v pohladavke som nikdy nevidela, si len jednoducho overila, ci som v danom hoteli ubytovana bola alebo nie. Ja som síce ubytovaná v danom hoteli bola, ale uplne cez inu CK v tom istom termine.
Tu je pes zakopaný! Oni totiž predbežnou objednávkou (zabúkovaním) "vytvorili" rezerváciu - viac ich nezaujíma, pretože v danom termíne, v danom hoteli bola ubytovaná daná osoba - ostatné neskúmajú - podmienka rezervácie splnená (z ich strany).

Odoslať CK všetky dostupné doklady o tom, že áno, bolo ubytovanie v danom hoteli v danej dobe, ale bez ich pričinenia, nakoľko CK si nesplnila svoju povinnosť - zaslať údaje pre prevod peňazí, i keď sa vyhovárajú na "poskytovateľa cesty"
ktorym mal byt NeckermannReisen. 22.6. som dostala e-mail opat od reisen.de, v ktorom bolo uvedene, ze mojmu poskytovatelovi nie je mozne poslat udaje e-mailom..
Ďalej im odpíš, že pokiaľ sa nevedeli spojiť s ním, mali skúšať sa spojiť s tebou.
Nakoľko však toto neuskutočnili, ty si dôvodne predpokladala, že objednávka sa nerealizuje a musela si využiť služby inej spoločnosti, ktorá ti zabezpečila zhodou okolností ubytovanie v tom istom hoteli.

Ďalej ich upozorni na fakt, že nie si im dlžná nič, nakoľko si ich služby vôbec nevyužila, žiadnu zmluvu si nepodpísala a teda si právne s nimi nebola v žiadnom obchodnom vzťahu (objednávka nie je obchod, je to predbežná zmluva).
aschleyy
06.10.12,06:46
Dakujem za Tvoj komentar :-). Takto som si to predstavovala aj ja, no bohuzial sa tak nestalo :-(. Absolutne neodporucam objednavat zajazdy cez agenta www.reisen.de (http://www.reisen.de), ktory ma uplny zmatok vo vsetkom a vzhladom na obrovsky pocet zakaznikov funguje len jedna hotline, ktora je neustale obsadena. Nehovorim len o sebe, na fore komunikovalo more ludi, ktorí dokonca aj 12 hodín pred odletom nemali potrebne doklady. A to mi este napisu, ze nech respektujem to, ze aj pre mna plynu urcite povinnosti. Ano, plynu, uhradit zajazd podla rezervacie, ale na nimi poslane cislo úctu, na zaklade ich pokynov, nie je mojou povinnostou hladat cislo úctu na zaplatenie horibilnej sumy a potom rozmyslat, ci som to previedla spravne a mat brucha bol, ci za moje tazko nasetrene peniaze aj niekam vyrazim. Keby sa mi to nestane, tak tomu ani ja neuverim. Aby jedna obrovska spolocnost zistovala, ci predala zajazd len jednym telefonatom do hotela, to je nonsens. Uz som poslala vsetky doklady o kupe zajazdu do toho isteho hotela /cez schauinsland reisen/ do europskeho spotrebitelskeho centra, ktorí to riesia.
aschleyy
06.10.12,06:53
Dakujem, uz som tak urobila, poslala som im vsetky potrebne doklady, ktoré potvrdzuju, ze som v danom hoteli ubytovana bola, aj ze som si to zaplatila :-), avsak cez inu CK. To vsetko, ako uvadzas, som im poslala uz vysvetlene v liste, na ktory mi odpovedali tak, ze uviedli, ze si to v danom hoteli overili. Teraz to riesi uz len spotrebitelske centrum, ktore s nimi komunikuje. Velmi pekne dakujem za Tvoju prispevok
aschleyy
06.10.12,06:56
A este som zabudla napisat, ze cez Schauinsland reisen to prebiehalo presne ako u Teba. Obratom som obdrzala email s potrebnymi udajmi k platbe, do 2 hodin som im to uhradila v banke, do hod. mi volali, ze peniaze maju na ucte a hned mi posielali vsetky doklady.