tigi1711
06.10.12,01:15
Mobilny domček 11x3m mi privezie na moju záhradu v KE valnik z Ciech a je na kolesách. Je zariadený, vratane WC, kupelne, kuchyskej linky, sporak, obyvak, 2-3 spalne. Len ho treba napojiť na moje už existujúce siete - vodu, elektrinu. Nemam však kanalizaciu a plyn, chcem urobiť prípojky. Bola som sa opýtať - oznámiť na miestnom úrade a tam mi povedali že potrebujem komplet stavebné povolenie se vsim všudy, aj stavebny dozor...
Pýtam sa, je to normálne? Najprv som chcela dať pod kolesa betonovu 15 cm deku.
Ale nie je to nutné, stačí len domcek na tráve zabezpeciť podperami.
Domcek je hotový, zariadený, len napojiť na vodu a elektrinu...

Mozem to urobiť tak ze si dam urobiť projektovu dokumentaciu na kanalizaciu a plyn, zrealizujem to a pripojim domcek bez stavebného povolenia?

Nestačí len oznamenie o drobnej stavbe? Ved oni to beru ako stavba domu, ...stanovisko starostu,...stanovisko uradu životneho prostredia, ...Správy mestskej zelene, obvod.pozemkovy úrad k projektu stavby,...stanovisko k projektu od hlavného architekta mesta.....Ved ide len o modernu second hand maringotku ktorú si priveziem na svoju záhradu.

Co by ste mi poradili, musim mat to stavebne povolenie, alebo sa to dá zjednodušiť, alebo to viem nejako obisť? Potrebujem niečo čím by som vedela presvedčiť úradničky
arizona
06.10.12,05:46
tigi1711
10.10.12,04:16
všetky tieto odkazy aj diskusie z netu mám prečítané, navzájom si však odporujú. Záleží to skôr uhol pohladu uradníkov. Tak doviezť na svoj pozemok si ho môžem nie?, ale zatial ho nezapojim a budem vybavovať to povolenie. Chcem sa opýtať, ak chcem urobiť pripojku na plyn, aj kanalizáciu, môze mi projektovu dokumentáciu urobiť jeden projektant, alebo musim zvlášť dať robiť pre Plynárne na plyn osobitne projekt a pre Vodárne na vodu a kanalizáciu projet osobitne? Po projekte by som mohla začať kopať a realizovať prípojky a nadalej zhánať kopu papierov pre SP. Ako by ste to urobili na mojom mieste Vy???
buchač
10.10.12,05:19
Mobilny domček 11x3m mi privezie na moju záhradu v KE valnik z Ciech a je na kolesách. Je zariadený, vratane WC, kupelne, kuchyskej linky, sporak, obyvak, 2-3 spalne.
...
Nestačí len oznamenie o drobnej stavbe? Ved oni to beru ako stavba domu, ...stanovisko starostu,...stanovisko uradu životneho prostredia, ...Správy mestskej zelene, obvod.pozemkovy úrad k projektu stavby,...stanovisko k projektu od hlavného architekta mesta.....Ved ide len o modernu second hand maringotku ktorú si priveziem na svoju záhradu.
...
Co by ste mi poradili, musim mat to stavebne povolenie, alebo sa to dá zjednodušiť, alebo to viem nejako obisť? Potrebujem niečo čím by som vedela presvedčiť úradničky
Otázka :
Čo je to záhrada ???
Kde sa nachádza presnejšie lokalita v KE ?
Pýtam sa iba preto , lebo osobne nepoznám žiadnu lokalitu v oblasti okolia KE , kde by boli komplet natiahnuté VŠETKY inžinierske siete...maximálne je to tá voda a elektrina ...o kanalizácii a či plynu ani nechyrovať ...

všetky tieto odkazy aj diskusie z netu mám prečítané, navzájom si však odporujú. Záleží to skôr uhol pohladu uradníkov. Tak doviezť na svoj pozemok si ho môžem nie?, ale zatial ho nezapojim a budem vybavovať to povolenie. Chcem sa opýtať, ak chcem urobiť pripojku na plyn, aj kanalizáciu, môze mi projektovu dokumentáciu urobiť jeden projektant, alebo musim zvlášť dať robiť pre Plynárne na plyn osobitne projekt a pre Vodárne na vodu a kanalizáciu projet osobitne? Po projekte by som mohla začať kopať a realizovať prípojky a nadalej zhánať kopu papierov pre SP. Ako by ste to urobili na mojom mieste Vy???
Takže záleží aj od iného pohľadu ... v mojom ponímaní presnejšie to znamená - žeby odrb úradov a vyhnutie sa plateniu tých všeliakých nákladov ...

Ale dá sa aj inak zjednodušiť...:rolleyes:
Nie jedna domácnosť žije v podmienkach , kde majú len elektrinu ...voda z vlastnej studne ...sporák na plynové bomby ...a telesné potreby sa na latríne vykonávajú ....

No holt , nebudete predsa niekde vonku na latríne sedieť...( neodpustím si iróniu ) ...keď už je tá " maringotka " zo sekáča...citujem " modernu second hand maringotku , vratane WC, kupelne, kuchyskej linky, sporak, obyvak, 2-3 spalne....
KEJKA
10.10.12,05:20
ja som sa tiež zaujímala o mobilný domček - považuje sa to za dopravný prostriedok, nie je to stavba, netreba SP.
Ale na prípojky SP treba, resp. môžeš to iba ohlásiť ako dorbnú stavbu. Ja som teraz robila elektrickú prípojku k starému domu, na OU im stačilo, že som vyplnila žiadosť o povolenie rozkopávky verejného priestranstva plus tú ohlášku drobnej stavby. Nepotrebovala som ani vopred projekt, urobili mi akurát plán konkrétneho vyhotovenia.
Ak ti niekto niečo povie, pýtaj sa na § a prípadne žiadaj písomné stanovisko.
Ja by som osobitne riešila plyn-prípojku na SPP, a vodovod na Vodárňach - ale opýtaj sa, lebo napr. v tej obci, kde som ja robila elektr.prípojku, majú obecný vodovod a prípojku by som riešila v prípade záujmu s obcou.
na oboch inštitúciách požiadaš o pripojenie, oni ti pošlú zmluvu aj s inštrukciou, čo máš urobiť. Ak tam bude projekt, tak ho budeš robiť.
Daj vedieť, ako pokračuješ, ten mobilný domček na záhrade mám v pláne aj ja - ako prechodné ubytovanie.......
tigi1711
10.10.12,05:49
neviem či si z Košíc, v každom prípade asi nemas vsetky lokality preskúmane. Je to lokalita pod Furčou, okolití susedia potiahli plyn, kanalizaciu, vodu, elektrinu. Ja sa idem len napojiť. Pred bránou mám kanal. rúru, vodu, nemusím ani ziadať o povolenie rozkopať cestu. Cesta je nasa v spoloč. vlastnictve majitelov zahrad.

V kazdom pripade nechapem čo si chcel tým povedať:

Takže záleží aj od iného pohľadu ... v mojom ponímaní presnejšie to znamená - žeby odrb úradov a vyhnutie sa plateniu tých všeliakých nákladov ...

...že si to chcem ulahčiť? Alebo ...

ale Ja si popravde myslím že pre mna je projekt stavby pre stavebne povolenie zbytočný. Stavba totiž bude dovezena kompletná, nič sa tam meniť nebude.
buchač
10.10.12,05:58
neviem či si z Košíc, v každom prípade asi nemas vsetky lokality preskúmane. Je to lokalita pod Furčou, okolití susedia potiahli plyn, kanalizaciu, vodu, elektrinu. Ja sa idem len napojiť. Pred bránou mám kanal. rúru, vodu, nemusím ani ziadať o povolenie rozkopať cestu. Cesta je nasa v spoloč. vlastnictve majitelov zahrad.

V kazdom pripade nechapem čo si chcel tým povedať:

Takže záleží aj od iného pohľadu ... v mojom ponímaní presnejšie to znamená - žeby odrb úradov a vyhnutie sa plateniu tých všeliakých nákladov ...

...že si to chcem ulahčiť? Alebo ...

ale Ja si popravde myslím že pre mna je projekt stavby pre stavebne povolenie zbytočný. Stavba totiž bude dovezena kompletná, nič sa tam meniť nebude.

Lokalita pod Furčou - Heringeš je predsa niečo iné .........to nikdy nebola záhradkarská lokalita !!!
Vždy to bola obytná zóna a to je niečo iné ......

Zvyšok je pre mňa už nezaujímavý ...
Proste musíš dodržať tie zákony a predpisy....a punktum .
expeeert
10.10.12,06:04
mimotemy Ako by som to urobil ja? ako títo: http://www.infolisty.sk/wp-content/uploads/2012/09/romska-osada-krasna-horka.jpg

Tu je prehlásenie policajného prezidenta: “Stavby, rest. príbytky na uvedených parcelách slúžia ako príbytky rómskych občanov, žijúcich v rómskej osade. Pojem obydlia možno definovať ako miesto kde človek býva a podľa príslušných výkladov sa tento pojem nemôže viazať na žiadne technické parametre. Teda pod pojem obydlie, uvedených v článku 12 odsek 1 základnej listiny ľudských slobôd s recepciou článku 21 ústavy SR, ďalej článku 8 osobnému dohovoru o ochrane ľudských práv a slobôd a bývania, uvedeného článku 25 odsek 1 všeobecnej deklarácie ľudských práv, spadá : aj domček z papierových škatúl, maringotka či chatrč, pričom nieje rozhodujúci ani právny stav k samotnému obydliu, alebo k pozemku na ktorom sa toto nachádza. “

Takže to stači len prehlásiť za obydlie, netreba žiadne povolenia, projekty.. Dokonca sa netreba ani trápiť, či bude na vašom pozemku, je to de facto jedno.
buchač
10.10.12,06:07
hehheheheheheheheh......
tigi1711
10.10.12,18:55