marek1010
06.10.12,07:15
ahoj mozete mi poradit?jedna sa to ze som 4 roky zila v anglciku teraz som 2 mes na slovensku a chcem si zalozit zivnost,,v anglciku sa mi narodila dcerka a stale s tade poberam Benefity /pridavky na dieta/ chcem to teraz zrusit a tu si zalozit zivnost,/mala ma 2roky aj 2mes/ jedna sa o to platia aj pre mna pravidla ze nebude platit prvy rok teraz neviem ci zdravotnu alebo odvody,,,mozete mi napisat niekto aspon pribliznu sumu kolko by som platila odvody a vsetko co je v tom zahrnute?kebyze teoreticky mam hruby mes zisk 4000e a cisty okolko 1200e?
marek1010
07.10.12,11:18
povie mi niekto preco sa tato stranka vola podara ked mi tu este nikto neporadil??????????????
blavaciko
07.10.12,20:44
stranka sa vola porada.sk a nie porada-pre-kazdeho-okamzite-zadarmo.sk

okrem toho je tvoja otazka napisana velmi neprehladne a je mozne ze ludia nevedia...

resp. hladaj tu vo fore, odpoved sa tu nachadza
martin33AA
09.10.12,15:22
milí marek-či marka. Je to ozaj neprehladné čo chceš vedieť . Ak dieta žije aspon z jedným rodičom v anglicku je dobré mat benefity nie ? Alebo je lepší priklad nechat bábo v anglicku v prenájme a poberat benefity:-) Druhý rodič živnostíči na slovensku ok ak je slovák ovšem. Vyvstáva otázka že či ten kto chce z rodičov podnikat má pobyt na SR - resp. či ho nestratil, to najprv by sa pobyt musel "obnoviť" až potom živnosť. Ak ste sa z druhým rodičom pohádali to je zase iná vec, že ty si vrátiš na SR a živnostičiš ok, len či súd bábo nenechá v anglicku. Nenapísala či bábo je narodené v anglicku - vtedy pre neho je lepší anglosaský právny poriadok ako slovenský, či obaja rodičia ste slováci, alebo či jeden z rodičou je anglosasképráva, alebo či jeden z rodičov je pristahovalec-"bez práva"
marek1010
01.11.12,15:18
no vysvetlim to takto ja som matka zena a ja aj chcem podnikat teda zalozit si zivnost tu na slovensku,ale v anglicku nemam zrusene positenie ani benefity,,prechodny pobyt mam tu na slovensku,,babo je narodene v uk ale ma uz slovensky rodny list aj pas,otec je slovak...sice neviem co to ma spolocny zo zivnostov ale ok :)