jajuška3
06.10.12,10:48
dobry den potrebovala by som poradiť: chcela som sa vratit do prace ešte počas trvania materskej ale nakolko nieje pre mna miesto ponukli my 3 mesačne odstupne a preplatenie dovolenky ,lenže mam tam jeden exekučny prikaz ktory si po dohode s exekutorom platim ja s materskej a na mzdovom sa vyjadrili že mi to zrazia cele s odstupneho.moja otazka znie:vsťahuje sa odstupne a dovolenka do exekucie? ako dosiahnuť aby mi to odstupne vyplatili cele ,,ja ho potrebujem nakolko som na materskej s dvojičkami, manžel asi pride o pracu a mame 5 detí.dakujem za každu radu. dovolenka mi činí nejakych 600 eur a odstupne vo vyske 1800 eur dakujem
Ingrid G.
06.10.12,09:09
Ak v práci evidujú exekučný príkaz na vykonávanie zrážok z Tvojej mzdy, mzdová účtovníčka bude musieť vykonať exekučnú zrážku z odstupného a z preplatenej dovolenky. V opačnom prípade by mohol mať problémy zamestnávateľ, že neuposlúchol nariadenie exekútora.
Ak si sa však s exekútorom dohodla na splátkach a tieto mu pravidelne posielaš, radím Ti, skontaktuj sa s exekútorom a požiadaj ho, aby zaslal zamestnávateľovi rozhodnutie o zrušenie exekučného príkazu zrážkami zo mzdy.
V prípade, že zamestnávateľ nebude mať rozhodnutie o zrušení zrážok zo mzdy, bude Ti musiet zrážku zo mzdy na základe exekučného príkazu vykonať.
misoft
06.10.12,10:49
Ako nováčik si preštuduj http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html bod 4!