subejka
06.10.12,16:01
Som vychovávateľka v školskom klube. Ak zastupujem za učiteľku napr.3hodiny, koľko hodín náhradného voľna sa mi počíta? Je možné, aby vedenie školy mi počítalo len 45 minút? Pretože vyučovacia hodina trvá 45 minút. Ďakujem.
brontosaurus
07.10.12,18:34
U nás na škole je to tak:
1. ak vychovávateľ/ka si dopĺňa úväzok učením, tak sa jej počíta v pomere 1:1,5, čiže 1 odučená vyučovacia hodina sa ráta ako 1,5 hodiny výchovnej činnosti.
2. ak vychovávateľ/ka len zastupuje kolegyňu (či už učiteľku, alebo vychovávateľku), tak sa jej to počíta v pomere 1:1 , čiže ak zastupuje jednu hodinu, tak ma nárok na 1 hodinu náhradného voľna, alebo na preplatenie 1 hodiny.

Čiže ak ste zastupovali napr. 3 hodiny, tak sa vám to počíta ako 3 hodiny do náhradného voľna, alebo si to necháte preplatiť a preplatia vám 3 hodiny.
Ani z iných škôl neviem o tom, že by niekde vychovávateľom/kám pri zastupovaní rátali za jednu odučenú hodinu len 45 minút. A nenájdete to ani nikde v zákone.
babca
08.10.12,06:51
Milá kolegyňka. U nás v škole to máme jednoducho vyriešené. Môžem suplovať jednu, či päť hodín, mám to nastejno.Teda úplne zadarmo. Vysvetlenie z hora- veď aj za mňa môže byť raz suplované. Najviac suplujem na 2.stupni. Pani uč. si dopľňajú kredity na náš úkor a ani len LV. si nedajú vo svojom voľnom čase. Pritom p. uč. z druhého stupňa v ŠKD nezastupujú nikdy!! Nedalo mi to nenapísať takto natvrdo. Niekedy mám za sebou dvanásť hodín.Žiadny protest nepomôže. Možno , že len raz...Tak sa tešte kolegyne, že máte preplatené aspoň čosi. Prajem Vám všetkým peknučký jesenný deň.
brontosaurus
08.10.12,15:24
U nás to zas nie je jedno!
U nás nie je jedno kto koľko supluje, všetko sa poctivo zapisuje a podľa toho koľko hodín suplujem, mám presne toľko hodín do náhradného voľno. Ak nepotrebujem náhradné voľno, že mám dosť dovolenky do konca roka, každú jednu odzastupovanú hodinu mi bez problémov preplatia. Ak za mesiac odzastupujem napr. 6-8 hodín, tak mi to spraví k platu ďalších 30-40 EUR a ani to nie je na zahodenie.
Neviem ako je to u vás, ale u nás má každý možnosť ísť sa vzdelávať a získavať kredity. Aj polovička od nás z ŠKD sa hlási na vzdelávania a získava kredity a počas tohoto školského roka bude mať asi polovica z nás už viac ako 30 kreditov a príplatok 6 percent k platu.
555555
08.10.12,15:49
Áno, bolo to 1:1,5...teraz platí toto:
v Nariadení vlády SR č. 422/2009 Z. z., ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov sa ustanovuje v § 5 ods. 1, že základný úväzok vychovávateľa sa môže doplniť priamou vyučovacou činnosťou v škole, ak nie je možné splniť základný úväzok priamou výchovnou činnosťou v ŠKD. Dve hodiny vyučovacej činnosti v škole sa počítajú ako tri hodiny priamej výchovnej činnosti v ŠKD.
Ak vychovávateľ zastupuje na vyučovaní neprítomného učiteľa, vzťahujú sa na neho ustanovenia § 97 Zákonníka práce a § 19 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“).
Z uvedeného vyplýva, že za zastupovanie neprítomného učiteľa prislúcha za každú jednu hodinu práce nadčas jedna hodina náhradného voľna, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodli na finančnom ohodnotení podľa § 19 ods. 1 zákona.

napísala mia0 a ja súhlasím