janulik13
07.10.12,08:40
Ahojte kolegovia, rad by som Vas poprosil o radu, hlavne tych co boli v podobnej situacii... Zacal som podnikat od 1.6.2011 na ktore som dostal aj dotaciu de Minimis, prvy rok to akotak slo, avsak tento rok to islo dolu vodou. Vzhladom na vysoke naklady na prevadzku a slabu kupnu silu som zivnostenske opravnenie zrusil k 1.11.2012. Viete mi poradit ako mam dalej pokracovat, myslim ako to ohlasit UPSVaR-u, pripadne ako postupovat ? Viem, ze budem musiet vratit alikvotnu ciastku, ktoru mi vypocitaju. Dakujem za Vase prispevky:)
Economic
08.10.12,11:33
Odpovedal si si sám. Choď na príslušný UPSVaR, tam ti povedia čo vydokladovať a koľko sa bude vracať.
dobrava
10.10.12,10:11
Ako je to, prosím, ak mám založenú aktívnu živnosť a uchádzam sa o miesto v štátnej správe? Je mi jasné, že živnosť ako štátny zamestnanec nemôžem mať, ale môžem v takomto prípade ukončiť živnosť ihneď, a takisto vrátiť dotáciu na začiatok podnikania /teda alikvotnú časť, ktorú mi ÚPSVaR vypočíta?/. Nie je tam nejaký problém?
profesional
14.10.12,08:05
Ked sa zamestnas v statnej sprave, mas 30 dni na skoncenie podnikatelskych aktivit.
CO sa tyka dotacie - tak tam budes musiet vratit pomernu cast.
dobrava
15.10.12,07:16
Ďakujem pekne za ozrejmenie.
martin33AA
16.10.12,18:15
Orientačne vrátenie príspevku sa vyráta:
suma dotácie : 24 = mesačné číslo
mesačné číslo x počet mesiacov nepodnikania do 24 = výsledná suma vratky
ibarc
22.10.12,06:57
prosím Vás, aj ja (SZČO) mám takýto prípad. Minulý rok som začal podnikať, tento rok som ukončil živnosť a vraciam časť príspevku. V daňovom priznaní som si za minulý rok uplatnil paušálne výdavky, pričom do príjmov som si dal aj celý príspevok. A teraz, keď som v roku 2012 vrátil časť príspevku, tak ako to mám dať do priznania k dani z príjmov? Mám podať dodatočné za rok 2011? Lebo v tomto roku mám výdavky naďalej len % z príjmov, tak to by som nemal vôbec zohľadniť.????

Prosím, poradíte?
ibarc
22.10.12,12:32
prosím Vás, aj ja (SZČO) mám takýto prípad. Minulý rok som začal podnikať, tento rok som ukončil živnosť a vraciam časť príspevku. V daňovom priznaní som si za minulý rok uplatnil paušálne výdavky, pričom do príjmov som si dal aj celý príspevok. A teraz, keď som v roku 2012 vrátil časť príspevku, tak ako to mám dať do priznania k dani z príjmov? Mám podať dodatočné za rok 2011? Lebo v tomto roku mám výdavky naďalej len % z príjmov, tak to by som nemal vôbec zohľadniť.????

Prosím, poradíte?

Prosím, poradíte?
ibarc
22.10.12,15:05
Prosím, pomôžete?