sch
07.10.12,09:51
Zdravim Vas,
nakolko som menej skuseny v oblasti facebooku , rad by som Vas poziadal o radu.
Zakladam nieco ako internetovu databazu firiem s urcitym zameranim a urcitou ponukou sluzieb. Nejedna sa o klasicku databazu firiem ako je ich plno na nete.
Chcel by som to podporit nejakym sposobom cez facebook.
Poradite mi ako na to?
Mam zalozit stranku na facebooku, mam vytvorit skupinu na facebooku, alebo...?
Dakujem za rady.
xtriadax
07.10.12,08:52
Môžeš mi povedať kto bude hľadať nejakú službu alebo firmu cez Facebook? myslíš že tam niekoho normálneho oslovíš? alebo to bude pre tých násť ročných čo tam celé dni sedia? podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze za reklamu čo tam za to pýtajú. Skúsiť ale môžeš :D
calimero1
08.10.12,19:43
Mne sa zas reklama na Facebooku osvedcila, treba ju vsak poriadne zacielit (vek, pohlavie, zaujmy) - v zavislosti od toho, aky tovar eshop ponuka. Cielenie je velmi dolezite, aby si sa vyhol prave tym pubertakom, ktori by ti na reklamu zbytocne klikali.
xtriadax
09.10.12,06:40
pre mňa prídu tieto klikacie reklamy ako zbytočne vyhodené prachy. Ak urobíš dobrú optimalizáciu a vyhľadávače ťa dávajú na prvé miesta nepotrebuješ žiadnu klikačku. Aj tak za prachy sedí niekto za pc a kliká na to len aby si platil. Môžeš mať pri tom urobenú akúkoľvek cieľovú skupinu.
calimero1
09.10.12,07:09
pre mňa prídu tieto klikacie reklamy ako zbytočne vyhodené prachy. Ak urobíš dobrú optimalizáciu a vyhľadávače ťa dávajú na prvé miesta nepotrebuješ žiadnu klikačku. Aj tak za prachy sedí niekto za pc a kliká na to len aby si platil. Môžeš mať pri tom urobenú akúkoľvek cieľovú skupinu.

Vacsina serioznych klikacich poskytovatelov reklamy (Adwords, Facebook) ma proti klikacom urobene opatrenia, ktore su ucinne. Inak nie je nic jednoduchsie ako merat si ucinnost reklamy. Ja mam tieto klikacie reklamy previazane s affiliate softverom, ktory mi meria efektivnost jednotlivych reklam, teda nie len pocet klikov, ale aj realne trzby, ktore mi prinasaju. A ver mi, v mojom pripade sa mi to dost vyplaca. Ale tvoj nazor ti neberiem, asi zalezi aj od segmentu, v ktorom clovek podnika. A este k SEO. SEO je vyborna vec, ale v sucastnosti je to skor nutnost, ako nejaka vyhoda pred konkurenciou. Dnes uz ma dobru SEO optimalizaciu kazdy solidnejsi obchod, podmienky sa vyrovnavaju. Do povedomia zakaznikov sa treba dostavat aj inymi sposobmi.
xtriadax
09.10.12,07:22
jasné že treba sa dostávať do povedomia. Ako si písal veľa záleží aj od sortimentu. Samozrejme že treba robiť reklamu ináč by to nešlo :). A pre mňa je najlepšia reklama spokojný zákazník :cool: