TeZet
07.10.12,11:07
Dobry den,

nepoznam uplne dobre terminologiu PU, takze mozno popletiem niektore pojmy, ale z otazky by malo byt zrejme, o co mi ide.. Takze samotna otazka:

vedeli by ste mi niekto objasnit nahrubo, ako sa v PU zaratava mzda zamestnanca ako vydavok? Teda predstavujem si to nejak takto: celkova cena prace(CCP) = odvody zamestnavatela + hruba mzda zamestnanca. Hruba mzda zamestnanca = odvody zamestnanca + cista mzda. A otazka znie, ked v ramci sro mam zamestnanca, tak ktora cast CCP sa zauctuje ako vydavok? Jedna sa o situaciu, kedy sa spolocnik sam zamestna v jednoosobovej sro. Povedzme, ze to je jediny sposob, ako je momentalne schopny vytvorit realne naklady a odvody akceptuje ako dan za to, ze si vytvori neprestrielnu nakladovu polozku :)

Dakujem za odpovede!
evina
07.10.12,09:14
V prvom rade mzda je nákladom v PÚ. Nehľadaj identitu zaúčtovania s JÚ.

http://www.porada.sk/t49699-ako-zauctovat-mzdy.html
TeZet
07.10.12,09:30
Vdaka za odpoved, musim to trosku upresnit... nie som vobec uctovnik a nerozumiem JU a ani PU, takze z informacii pod tym linkom moc mudry nie som.. Skusim tu otazku preformulovat - ktore polozky Celkovej ceny prace sa zauctuju ako nakladove polozky:
- odvody zamestnavatela, ano/nie
- odvody zamestnanca, ano/nie
- cista mzda zamestnanca, ano/nie

Skratka potrebujem iba vediet, ze ak sa sam zamestnam v sro, o ktore polozky CCP si mozem znizit prijem pred vypoctom dane z prijmu.
ewita888
07.10.12,09:34
Do nákladov ide hrubá mzda a odvody zamestnávateľa..
TeZet
07.10.12,09:38
Super, dakujem :)