Stanislav 1975
07.10.12,16:17
Ahojte, ako sa nakoniec schválila tá reforma? Budú sa dať nakoniec odvody do nákladov? A zaplatená daň?:):confused:
Tweety
07.10.12,14:23
Ahojte, ako sa nakoniec schválila tá reforma? Budú sa dať nakoniec odvody do nákladov? A zaplatená daň?:):confused:
Nič sa na terajšom (zatiaľ)nemení.
JankaO
07.10.12,14:28
Odvody sú aj naďalej VODZ. Zmenilo sa to, že od 1.1.2013 sa odvody do SP a ZP už nebudú odpočítavať z vymeriavacích základov na sociálne a zdravotné poistenie. A zaplatená daň z príjmov SZČO sa nikdy neodpočítavala z daňového základu.
Stanislav 1975
07.10.12,14:32
Nič sa na terajšom (zatiaľ)nemení.

Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...;)
-ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...:D
veronikasad
07.10.12,14:35
Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...;)
-ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...:D
Stanko, "ďakuj", až ke´d si po novom vypočítaš vymeriavací základ pre platenie odvodov do ZP a SP - budeš prekvapený o kolko bude vyšší ako doteraz ...
Stanislav 1975
07.10.12,14:38
Stanko, "ďakuj", až ke´d si po novom vypočítaš vymeriavací základ pre platenie odvodov do ZP a SP - budeš prekvapený o kolko bude vyšší ako doteraz ...
šak to, radšej nič nepočítam teraz lebo by ma porazilo asi, už teraz platím do socialnej 210 eur mesačne...,tá sociálna ma raz zničí asi- dovedie do hrobu...:o
Tweety
07.10.12,14:38
Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...;)
-ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...:D
Sociálne viac zaplatíš. Ale to nevadí, všakže? Ale čo sme si zvolili( poniektorí) to máme, a že to nie je sláva? :rolleyes:
Stanislav 1975
07.10.12,14:43
Sociálne viac zaplatíš. Ale to nevadí, všakže? Ale čo sme si zvolili( poniektorí) to máme, a že to nie je sláva? :rolleyes:
hnevajú ma iné veci- doteraz som si pekne odpočítal paušál, odvody, nezdanitelnú časť , 2 krát danový bonus a zaplatil 1500 eur daň a mal som pokoj, teraz budem musieť vymýšlať zasa ako volakedy s jazdami, každý týždeň jazdit do Michaloviec , alebo do Stropkova:D
- najviac ma to obmedzenie paušálu irituje...- z toho som smutný, ale zasa aj Sulík to tak chcel, tak to je jedno.-čert jak ďábel...
Tweety
07.10.12,14:46
hnevajú ma iné veci- doteraz som si pekne odpočítal paušál, odvody, nezdanitelnú časť , 2 krát danový bonus a zaplatil 1500 eur daň a mal som pokoj, teraz budem musieť vymýšlať zasa ako volakedy s jazdami, každý týždeň jazdit do Michaloviec , alebo do Stropkova:D
- najviac ma to obmedzenie paušálu irituje...- z toho som smutný, ale zasa aj Sulík to tak chcel, tak to je jedno.-čert jak ďábel...
Stanko, ak tie jazdy súvisia s podnikaním, tak si ich môžeš uplatniť. Ale ak tam chodíš len tak, aby boli výdavky, hm, hm. Túto garnitúru nijako nepotešíš.
Stanislav 1975
07.10.12,14:48
Stanko, ak tie jazdy súvisia s podnikaním, tak si ich môžeš uplatniť. Ale ak tam chodíš len tak, aby boli výdavky, hm, hm. Túto garnitúru nijako nepotešíš.

Majka, samozrejme že s podnikaním to súvisi...:D:D
Sarlotka
07.10.12,15:49
http://www.porada.sk/t186950-p4-odvody-do-socialnej-a-zdravotnej-poist.html

v tejto teme som rozpisala aky bude vypocet odvodov SP a preddavkov ZP, prosim skuste to niekto skontrolovat.. dakujem