sona123
07.10.12,14:40
ahojte, prosím Vás o radu - firma kúpila v 11/2011 auto kategórie M1 od súkromnej osoby, ktoré zaradila do majetku a užívala, auto bolo samozrejme bez DPH. Teraz chce firma toto auto predať ďalej na inú firmu-PO.
Pri predaji musím uplatniť DPH?
(autobázar vraj keď kúpi auto od súkromnej osoby predáva ho ďalej bez DPH-môžem to takto uplatniť aj ja? podľa akého §?)
ďakujem
Tweety
07.10.12,14:41
Ak je firma platiteľom dph, MV predáva s dph.
sona123
08.10.12,05:56
ďakujem
Najka
10.10.12,09:40
Ahojte, ak SZČO (platiteľ DPH) predáva auto súkromnej osobe musí vystaviť faktúru, alebo postačuje aj kúpna zmluva
Tweety
10.10.12,09:41
Nemusí byť faktúra, stačí aj KZ, ale musí mať všetky náležitosti faktúry.
Nandrolon
10.10.12,09:53
ináč ak ho kúpila bez odpočtu DPH, nemôže ho aj predať bez odvodu DPH ? Zrejme asi nie.
Ak si ale kúpila veľmi dávno auto kategórie M1 a NEMOHLA si si uplatniť DPH, pretože to zákon nedovoľoval, toto auto ak predávaš teraz, DPH nemusíš odviezť. Možno je rozdiel v tom, že vtedy zákon zakazoval odpočet DPH pri M1.

ps: s autobazármi a autosalónmi sa neporovnávaj, nakoľko pre nich sú autá ako "tovar" nie dlhodobý majetok....
Najka
10.10.12,10:00
Auto bolo kupené v r.2010 od súkr.osoby z ČR (urobili sme samozdanenie)...
Teraz mi doniesol iba kúpno-predajnú zmluvu, kde je uvedené, že "hodnota predávaného vozidla je navrhnutá na sumu 10000,-eur a bude vyplatená ako hotovosť v deň podpisu zmluvy" Mám k tejto zmluve vystaviť faktúru na 8333,33+DPH1666,67=10000?
optimistka
10.10.12,11:57
to bol nový dopravný prostriedok ?
Nandrolon
10.10.12,12:52
nový či starý, do účtovníctva vchádza vždy v NH a odpisuje sa ako nový /daňovo/ účtovne ho môžeš odpísať aj za 13 mesiacov, síce to stráca zmysel, ale aspoň máš dobrý pocit :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jani73
24.10.12,15:53
Dobrý deň, szčo v r. 2008 kúpi dodávku odpísaná v r. 2011 v tom čase neplatca DPH . v r. 2012 sa stal platcom dph a spätne si nemohoil uplatniť DPH , teraz ho chce predať o aký § zákona sa oprieť . podľa môjho by auto mal predať bez DPH ale chýba mi §. Poradíte?
Ďakujem
azla
24.10.12,18:07
Pri registrácii Dph si mohol uplatniť Dph, ale iba zo zostatkovej ceny daňovej.
Zostatková cena daňova však v roku 2012 bola nula.
Teraz ked je platca Dph je poviný k predajnej cene uplatniť Dph.
Oslobodenie podľa § 42 sa na neho nevzťahuje.