citronka
07.10.12,20:01
Dobrý deň, mam k Vám jednu prosbu o mojom uplatnení v práci.Strednú školu mám ukončenú pedagogickú akadémiu-odbor učiteľka Mš a vycovávateľka, absolvovala som aj základnú umeleckú školu, 1.st.vysokej školy (Bc.) som ukončila v odbore učiteľstvo praktickej prípravy-majster odborného výcviku a teraz pokračujem v štúdiu Mgr. v odbore učiteľstvo technických odborných predmetov.Mám už sedem ročnú prax v zákl.umeleckej škole.Po skončení Mgr.by som chcela učiť v Mš. alebo Zš.Kde mám väčšie uplatnenie a do akej platovej triedy by ma mali zaradiť?Vopred ďakujem:)
brontosaurus
07.10.12,18:52
Ide o to, čo chcete učiť a na čo máte kvalifikáciu, tak sa pokúsim to zhrnúť podľa toho, čo ste uviedli:
1. v MŠ učiť môžete, nakoľko máte skončenú strednú pedagogickú školu v danom odbore. V tomto prípade vám ale nebude uznané vysokoškolské vzdelanie, lebo je v inom odbore ako predškolská pedagogika. Budete môcť byť zaradená ako nekvalifikovaná s VŠ vzdelaním a po ukončení adaptačného vzdelania budete zaradená do 9 PT.
2. v ZŠ môžete pracovať ako vychovávateľka v ŠKD (platí to isté ako pri MŠ).

Pravdu povedať, neviem prečo ste sa rozhodla pre dané VŠ štúdium.
Máte prax zo ZUŠ-ky, chcete pracovať buď v MŠ alebo na ZŠ a študujete odbor, s ktorým sa uplatníte hlavne na SŠ strednej škole.