basto888
07.10.12,20:13
Ako sukromna osoba mam exekuciu, v ceskej republike mam firmu kde som konatelom. Moze mi exekutor siahnut na firemny ucet v ceskej republike alebo nie?
Ice dive
07.10.12,18:24
no na firmemný účet exekútor siahnuť nemôže, nakoľko to sú peniaze firmy nie tvoje... ale na obchodný podiel vo firme exekútor už siahnuť môže chcieť tento predávať... takže je na zvážení, či sa neoplatí tú exekúciu splatiť ak jej výška je nižšia ako hodnota firmy... ako riskovať väčšie problémi...
Economic
08.10.12,10:49
Ako sukromna osoba mam exekuciu, v ceskej republike mam firmu kde som konatelom. Moze mi exekutor siahnut na firemny ucet v ceskej republike alebo nie?

Firemný účet je účet firmy, nie tvoj. No ak máš ty v CZ súkromný účet (kam ti napríklad posielajú výplatu) na tento ti exekútor siahnuť môže. Môže postihnúť tvoj obchodný podiel, ak si spoločník.
jurmiro
08.10.12,11:10
no otázka je či je exekútor český alebo slovenský a na podklade akého exekučného titulu exekúciu vedie....
martin33AA
09.10.12,09:20
ak si 100% spoločníkom v českej sro si skončil z podnikaním v ČR. exekúcii podliaha majetok fyzickej osoby hoc kde vo vesmíre. ináč na sebe aj na krku trestný čin "marenia exekučného konania". Je čas spamatat sa nehrať sa na Yurija z Kalugy :-) exekutorovi nerobí problem nechat si za masné peniaze - urobit aby súdne exekučné rozhodnutie platilo to ktorom štáte /ovšem podľa medzinárosdných zmlúv a dohovorov/ aby sa exekúcia vztahovala aj napr. na majetok v česku
Newcs69
19.10.12,06:19
Teda ak to chapem na peniaze ktore firma "zarobila" exekutor siahnut nemoze ale na vklad, na podiel ktory som vlozil do firmy ano?
Economic
19.10.12,07:01
Môže dať zriadiť na tvoj vklad záložné právo zápisom do OR.
Newcs69
19.10.12,07:37
Dakujem za odpoved ale co to pre mna v praxi znamena?
xeros
17.11.12,18:14
ze z toho lahko nevykorculujes :cool: