jozefoslanec
07.10.12,21:10
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
misoft
07.10.12,20:29
Možno zodpovedia "múdrejší" ako ja, ale aspoň na niečo:

mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti nedostaneš - príjem máš, nie si nezamestnaný , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie môžeš, ale výhody z toho žiadne a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti môžeš
Ako výsluhový dôchodca si poistencom štátu - takže zaevidovaním na úrade nezískaš nič naviac.
avalik
07.10.12,20:57
ak si pracoval v civile a odvádzal sociálne odvody tak máš nárok na dávku v nezamestnanosti za týchto podmienok

Zákon o soc. poistení
§ 104
(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len „evidencia nezamestnaných občanov“) bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, ak tento zákon neustanovuje inak.


môžeš požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie (§34), tak isto aj požiadať o príspevok na SZČ (§49)
viac v zákone http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6151143
veronikasad
07.10.12,21:49
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
Odkedy si výsluhový dôchodca ?
buchač
08.10.12,03:31
vzhľadom na otázku predpokladám čerstvosť tohoto stavu ...
Ferdosondo
08.10.12,04:08
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
Žasnem, kam až dokážu tieto pijavice systému zájsť. Im nestačí, že za ničnerobenie dostávajú kráľovský výsluhový dôchodok, ale by chceli ešte aj podporu v nezamestnanosti a podporu na založenie živnosti.
buchač
08.10.12,04:30
Žasnem, kam až dokážu tieto pijavice systému zájsť. Im nestačí, že za ničnerobenie dostávajú kráľovský výsluhový dôchodok, ale by chceli ešte aj podporu v nezamestnanosti a podporu na založenie živnosti.
mimotemy

Feri , neblbni ..........

Jedná sa mi hlavne o to slovíčko " kráľovský "....
Ibaže , čo to slovíčko v ponímaní neznalých znamená ???
Iba ak údaje z médií , kde sa vždy použije slovíčko " priemerne " ....
Na chalupe mám suseda - generála ...on má (povedzme ) 3.500 € a ja ( povedzme ) 300 € ...ale v priemere máme obaja " kráľovskú " výsluhu 1.900 € ....
Áno , výsluhový dôchodok bývalých príslušníkov MO a MV je určitou výhodou oproti civilnému sektoru , ktorý nič nedostáva - netvrdím opak ...

Ibaže , alebo , lebo

Predsa je potrebné vziať aj tie iné okolnosti v úvahu ...

K tomu nič nerobeniu sa fakt radšej nevyjadrujem ....




...a ozaj , rád by som videl reakcie nezainteresovaných , ak by na Slovensku mali byť také platy dotyčných a následne aj tie vymoženosti ako sú západnejšie od českých hraníc ...

Príklad ?
Francúz dostane takú čiastku v odchodnom , že si v pohode môže okamžite reštiku otvoriť ...
Americkú kalkuláciu radšej nechcite vedieť ...
jozefoslanec
08.10.12,18:35
neviem preco urayas ja mam odrobenych poctivych 20 rokov ako hasic zachranar a v 50 rokoch uz urcite nemozem tak zachranovat a robit ako napr. 30 rocny, za tych 20 rokov som videl tolko ludskeho nestastia ze mam uz toho dost a nemysli moj vys.doch.bude380
jozefoslanec
08.10.12,18:37
budem od 1.1.2013