len'a
08.10.12,08:03
dobry den,poprosim vas o radu,ako postupovat v mojej situacii.
4.11.2011 sme skolaudovali dom,kolaudacne rozhodnutie bolo pravoplatne 28.11.2011,pricom supisne cislo nam bolo pridelene s pravoplatnostou od 02,12,2011 a kataster tuto skutocnost zapisal dna 7.2.2012.
31.1.2012 som podavala dan.priznanie na dan z nehnutelnosti za rok 2011, pricom s ohladom na to,ze v katastri este udaje o dome neboli zapisane, dom som do priznania neuvadzala (vychadzala som z toho,ze pre vyplnenie dan.priznania sa vychadza z udajov v katastri). do priznania som vsak neuviedla ani stavbu, nakolko tato bola uvedena v dan.priznani za rok2010.uviedla som tam len novopostavenu garaz (teda to,co sa oproti poslednemu danovemu priznaniu zmenilo a zaroven to bolo aj zapisane v katastri).momentalne ma obec vyzvala k naprave s tym,ze je nutne do priznania uviest aj skolaudovany dom(nie teda stavbu), aj napriek tomu,ze k 31.12.2012 dom v katastri ako rodinny dom so supis.cislom este nebol zapisany. z coho mam teda vychadzat pri vyplnenidan.priznania? z pravoplatnych dokumentov alebo zo stavu v katastri? v pouceni k danovemu priznaniu je uvedene, ze "na uvedenie vymery, druhu alokalizacie pozemku je smerodajny udaj v katastri nehnutelnosti" , obec je vsak ineho nazoru.. dakujem za rady a odpoved.