iveti
08.10.12,09:45
Dobrý deň,

som spoločník aj konateľ v tej istej obchodnej spoločnosti, chcela by som svoj obchodný podiel 20% predať. Chcem sa opýtať, či je možné OP predať spoločnosti kde som konateľ.
Ďakujem za odpovede.
Prajem pekný deň.
zalobaba
08.10.12,10:43
Môžeš.
Economic
08.10.12,10:46
Dobrý deň,

som spoločník aj konateľ v tej istej obchodnej spoločnosti, chcela by som svoj obchodný podiel 20% predať. Chcem sa opýtať, či je možné OP predať spoločnosti kde som konateľ.
Ďakujem za odpovede.
Prajem pekný deň.

Obchodný podiel môžeš predať, či už celý, alebo časť z neho, minimálny vklad jedného spoločníka v spoločnosti je 750.- Eur.
jurmiro
08.10.12,11:13
podmienky prevodu treba skúmať predovšetkým podľa spoločenskej zmluvy spoločnosti a následne až Obchodného zákonníka. Takže všeobecne áno alebo nie sa odpovedať teraz nedá.
Economic
08.10.12,11:32
podmienky prevodu treba skúmať predovšetkým podľa spoločenskej zmluvy spoločnosti a následne až Obchodného zákonníka. Takže všeobecne áno alebo nie sa odpovedať teraz nedá.


Stačí zmena spoločenskej zmluvy schválená, a ak sa aj nedalo, bude sa dať.
jurmiro
08.10.12,11:38
Stačí zmena spoločenskej zmluvy schválená, a ak sa aj nedalo, bude sa dať.

lenže to už sú dva kroky a nedozvedeli sme sa koľko je spoločníkov, či budú mať vôľu takto meniť spoločenskú zmluvu a prípadne súhlasiť s prevodom OP, ak je potrebný .....
sroservis
08.10.12,17:39
Neviem, ci som nespravne pochopil zadanie, ale mne z neho vyplyva, ze zadavatel chce svoj obchodny podiel predat spolocnosti, ktorej je spolocnikom a konatelom.
Takze ak je to tak, inemu spolocnikovi tej istej spolocnosti alebo inej osobe svoj podiel predat mozete, pri splneni podmienok stanovenych v spolocenskej zmluve a OZ /standardne - suhlas VZ/Spolocnost, ktorej ste spolocnikom a konatelom svoj podiel previest nemozete. Existuju situacie, ked spolocnost ziskava podiel na sebe samej, napr. ak by vas zo spolocnosti vylucili pre nesplnenie vkladovej povinnosti, ale to su vynimky zo zasady, ze spolocnost nemoze nadobudat vlastne podiely.
Pekny den
martin33AA
09.10.12,09:06
"predať" spoločnosti obchodný podiel sa nedá - ma spoločnosť len "prechádza" v zákonom stavených podmienok - ako je napr. spoločník bol vylučeny, spoločník je v konkurze, na spoločníka je exekúcia, spoločník zomrie ....