kvetinka17
08.10.12,10:30
Dobrý deň.
Prosím o prosbu ohľadom nákupu tovaru bez DPH.
Nakúpila som tovar na jednej stránke a pýtalo si IČ DPH-tam som uviedla DIČ(nie som platca DPH) a po urobení nákupu som zistila, že som nakúpila bez DPH.Prosím o radu, či treba teraz to DPH niekde zaplatiť alebo ako to funguje, lebo doteraz som kupovala materiál s DPH.
Ďakujem pekne.
Economic
08.10.12,10:52
Možno ani predajca nie je platiteľ DPH. Bol to slovenský predajca ? Ak nemáš pridelené IČ pre DPH, nesmieš používať IČ pre DPH v tvare : SK atvoje DIČ. Iba bez SK.
kvetinka17
08.10.12,11:34
Nakupovala som za veľkoobchodné ceny.
Mám pridelené iba IČ a DIČ, tak som zadala do kolonky IČDPH svoje DIČ.Tak neviem či som urobila chybu alebo nie.
Ďakujem za odpoveď.
Economic
08.10.12,12:25
Nakupovala som za veľkoobchodné ceny.
Mám pridelené iba IČ a DIČ, tak som zadala do kolonky IČDPH svoje DIČ.Tak neviem či som urobila chybu alebo nie.
Ďakujem za odpoveď.

Aj veľkoobchodné ceny v rámci SR sú s DPH. Tvoj obchodný partner zrejme nebol platiteľ DPH.
Neurobila si chybu. Ak chceli uviesť DIČ a uviedla si DIČ, je to O.K.
kn-alka
08.10.12,12:44
Nakupovala som za veľkoobchodné ceny.
Mám pridelené iba IČ a DIČ, tak som zadala do kolonky IČDPH svoje DIČ.Tak neviem či som urobila chybu alebo nie.
Ďakujem za odpoveď.

Ty si spravila chybu, ak si do kolonky IČ DPH udala svoje DIČ. Mala si ju nechať prázdnu. Prezri si ešte raz poriadne faktúru, je na nej uvedené DPH 0% ?
Dodávateľ má vo svojich údajoch uvedené IČ DPH: SK 1234567890 ?
stoporko
16.01.13,10:40
Takže pokiaľ nie som platca dph a dodávateľ (plátca dph) mi chce tovar poslať aj tak bez dane (navyše je zo zahraničia, vrámci EU), tak čo s tým? Ak bude na faktúre sadzba dane 0%, aký je ďalší postup? Predom veľká vďaka :)
freddy87
16.01.13,10:46
mimotemyĎalší postup? Neukázať tú faktúru daňovákom :)

A teraz k veci, myslím, že nie je problém napísať dodávateľovi, aby ti vystavil faktúru s DPH, že ty nie si platca DPH a pomýlila si sa, následne ti pripočíta k cene DPH, a bude rád, že nakupuješ u neho :)
stoporko
16.01.13,10:48
Vďaka :) Na tom už dlhšie pracujem, lebo mi to príde ako najjednoduchšie riešenie, kde sa nemá veľmi čo pokaziť. Len som chcel vedieť, aké sú iné možnosti.