Barticek
08.10.12,10:59
Ahojte potrebujem poradiť, som na UP od 3.7.2012, našiel som si prácu, prešiel pohovormi a teraz vymyšľajú že mi daju iba do konca roka dohodu, aby zobrali peniaze od úradu práce. Majú na to nárok? Som alebo nie som znevýhodnený uchádzač. Dakujem
ivka70
08.10.12,09:16
Neviem, kam zapadas, ale do konca roka dohoda nestaci .....
A narok ... ked dohodu podpises, tak sa nic nedeje ...cize ide o tovje rozhodnutie suhlasit s tym, nemusis.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=820


Znevýhodnený uchádzač o zamestnanie je uchádzač o zamestnanie, ktorý je:

absolvent školy - občan mladší ako 25 rokov veku, ktorý skončil sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a nezískal svoje prvé pravidelne platené zamestnanie,
občan starší ako 50 rokov veku,
dlhodobo nezamestnaný občan - občan vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej 12 mesiacov z predchádzajúcich 16 mesiacov,
občan, ktorý nevykonával zárobkovú činnosť ani sa nepripravoval na povolanie v rámci sústavnej prípravy na povolanie alebo v systéme ďalšieho vzdelávania najmenej počas 24 mesiacov pred dňom ostatného zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu ťažkostí pri zosúlaďovaní svojho pracovného života a rodinného života,
rodič alebo osoba, ktorej súd zveril dieťa do starostlivosti alebo osoba, ktorej bolo dieťa dočasne zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu starajúca sa najmenej o tri deti do skončenia povinnej školskej dochádzky aleboosamelý rodič starajúci sa aspoň o jedno dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky,
občan, ktorý stratil schopnosť vykonávať svoje doterajšie zamestnanie zo zdravotných dôvodov a nie je občan so zdravotným postihnutím,
občan, ktorý sa sťahuje alebo sa sťahoval v rámci územia členských štátov Európskej únie, alebo občan, ktorý má pobyt na území členského štátu Európskej únie na účel výkonu zamestnania, a
občan so zdravotným postihnutím,
občan, ktorý má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o 20 %, ale najviac o 40 %,
cudzinec, ktorému bol udelený azyl.
Prvé pravidelne platené zamestnanie je zamestnanie, ktoré trvalo viac ako šesť po sebe nasledujúcich mesiacov.
Barticek
08.10.12,09:20
Prečo nestačí? Musím byt na UP 12 mesiacov? Nechcem podpísať dohodu, aj ked by mi ostala ešte podpora je to aj tak pre mňa nevýhodne. Len som chcel vediet či to majú opadstatnené v zákone alebo robia kulehy.
ivka70
08.10.12,09:31
Prečo nestačí? Musím byt na UP 12 mesiacov? Nechcem podpísať dohodu, aj ked by mi ostala ešte podpora je to aj tak pre mňa nevýhodne. Len som chcel vediet či to majú opadstatnené v zákone alebo robia kulehy.

To zavisi od toho, do ktorej kategorie sa dokazes zaradit.
Ak ale nemas ziadne ine znevyhodnenie, tak musis byt dlhodobo nezamestnany, teda aspon 12 mesiacov z posl. 16 mesiacov.

Keby si podpisal dohodu, nesmel by si zarobit viac ako 143,3 EUR mesacne, tazke neviem, ci je to pre teba aktraktivne.

Aj ja by som sa zdrahala podpisat dohodu za takychto podmienok a hladala inu pracu, este mas nejaky cas s podporou.
Barticek
08.10.12,09:38
Ano skusím si to vyjednať s nimi, nechcem žiadnu dohodu a ešte pre mna nevyhodnu, práca je 250 km od trvaléhp bydliska, som zdravý, mám nad 25, už som pracoval tak podľa mna nemaju nárok na nič,
Barticek
08.10.12,11:16
Dozvedel som sa že dostane firma na mňa peniaze s toho dovodu že mi zrušili pracovné pracovne miesto, je to pravda?
veronikasad
08.10.12,12:11
Prečo nestačí? Musím byt na UP 12 mesiacov? Nechcem podpísať dohodu, aj ked by mi ostala ešte podpora je to aj tak pre mňa nevýhodne. Len som chcel vediet či to majú opadstatnené v zákone alebo robia kulehy.
Ako uchádzač o zamestnanie môžeš na dohodu zarobiť len 143,30€ mesačne. Akú mzdu ti sľúbili pri pohovoroch ? Čo s výplatou zbytku mzdy ?
Tweety
08.10.12,12:13
Ako uchádzač o zamestnanie môžeš na dohodu zarobiť len 143,20€ mesačne. Akú mzdu ti sľúbili pri pohovoroch ? Čo s výplatou zbytku mzdy ?
Veronika, tá sumička je 143, 40.-€.
Barticek
08.10.12,12:14
dali mi viac ostatok na ruku? lebo ináč sa asi nedá
veronikasad
08.10.12,12:14
Opravila som - ďakujem za upozornenie.
veronikasad
08.10.12,12:17
dali mi viac ostatok na ruku? lebo ináč sa asi nedá
Inak sa to nedá, išlo by o čiernu prácu a následné vyradenie z evidencie ... (zrejme robíš aj viac hodín ako máš uvedené v podpísanej dohode)
Barticek
08.10.12,12:19
nerobim zatial nič jedná sa až o nevember, ja nechcem nič na čierno chcem normálne pracovať ale naše firmy radi oje....jú.
Barticek
14.10.12,14:01
Nechcem zbytočne zakladať novú tému ale chcem sa opýtať ako to bude po novom roku, nezamestnaný plus dohoda, čiže sa budu platiť aj odvody zo 143 EUR? Viem že v apríli to chce naša podarená vláda zrušiť a čo do apríla?
ivka70
14.10.12,15:19
Nechcem zbytočne zakladať novú tému ale chcem sa opýtať ako to bude po novom roku, nezamestnaný plus dohoda, čiže sa budu platiť aj odvody zo 143 EUR? Viem že v apríli to chce naša podarená vláda zrušiť a čo do apríla?

Samozrejme, ze sa budu platit odvody, ci na dohodu pracuje nezamestnany alebo nie ...je to jedno.
wirgi
14.10.12,16:17
počula som že chcú aby evidovaný na ÚP už nemohol pracovať na dohodu