cesnacka
08.10.12,11:55
zdravim, potrebujem pomoct s notebookom-som na dovolenke s partiou a kazdy sa vie vie pripojit na net len ja nie. Mam vistu- najde mi siet, na kt sa chcem pripojit, pripojim sa, ale net to uz nejde.. Ten znak pripojenia vpravo na liste-2 pocitace- ma mat zemegulu ak ste online,ale nema. Nema ani vykricnik. Skusala som uz vselico mozne, ale nejde to. Ked som sa prvykrat pripajala, nedalo mi to moznost vyberu nastavenia na verejny alebo domaci profil, asi sa to urobilo automaticky. Nebude problem v tom? Aj som skusala nastavit domaci profil, ale aj tak to nejde.
ivka70
08.10.12,10:14
A ak osa pripajas na net?
Mate tam wifi?

Cize pripojena na wifi si?
Len ti nejde internet, ked spustis napr. Internet Explorer?

Nemas nahodou nastaveny nejaky proxy server v prehliadaci?
cesnacka
08.10.12,12:12
ano, cez wifi...a nejde mi pripojit sa na explorer, chrome, skype...a ako to zistim s tym proxy? lebo doma mi to islo pripojit hned ako som notebook doniesla domov...
Niran
08.10.12,14:02
Pozri si sietove pripojenia, Ovladaci panel-Siet a Internet-Centrum sietovych pripojeni-Zmenit nastavenie adapteru, tam si najdi WIFI adapter (je zobrazena ako Bezdrotovy adapter (tam ho vypni a zapni alebo zakazat a potom povolit, tym sa adapter restartuje), potom daj vyhladat dostupne siete (dole na liste vpravo kliknes na ikonku WIFI pravou stranou mysi a zvolis vyhladavanie dostupnych sieti ) najdes prislusnu na ktoru sa chces pripojit nakliknes sa na nu a nasledne das volbu Pripojit.

Pozn. Je mozne ze mas WIFI adapter vypnuty (vacsinou sa vypne a treba ho zapnut ak si medzicasom vybrala bateriu z notebooku) vtedy je potrebne ho zapnut. Na niektorych bookoch sa zapina manualne standartne podrzanim tlacitka Fn sucastne s tlacitkom oznacenym ikonou Wifi na klavesnici alebo samostanym tlacitkom na booku v zavyslosti od typu notebooku.
misoft
08.10.12,17:47
Mám dojem, že má pre WiFi nastavené tzv. automatické pripojenie k preferovanej sieti (teda tej svojej doma) - klik PTM vpravo dole na ikonku WiFi pripojenia, otvoriť Centrum sieti (aj Vista by mala mať podobné ako sedmička), nájsť Pripojiť k sieti (vyskočí zoznam dostupných sietí v dosahu) - klik na tú potrebnú a dať Pripojiť (toto automaticky ukončí pripojenie k prednastavenej - preferovanej).
Samo - WiFi musí byť zapnuté na NB (viď Niran)
Zita5
08.10.12,17:57
Prosím Vás, budem mimo témy, ale v poslednej dobe najmä večer mám problém, asi s pripojením .Ak niečo pozerám a chcem prejsť na inú stránku tak mi stále vyhadzuje nasledovné .....a už som z toho hotová , neviem si radu

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

V čom môže byť problém, v pripojení alebo vyhodiť notbook ?:D
cesnacka
08.10.12,18:04
dik za info, pripojit sa viem:) ale nejde mi otvorit internet....automaticky sa mi pripaja na tu siet kt potrebujem, ale nejde to..
misoft
08.10.12,18:06
Našla si centrum sieti? Našla si sieť? Ak ťa pripája, tak sa odpoj a pripoj k tej druhej.
misoft
08.10.12,18:15
Prosím Vás, budem mimo témy, ale v poslednej dobe najmä večer mám problém, asi s pripojením .Ak niečo pozerám a chcem prejsť na inú stránku tak mi stále vyhadzuje nasledovné .....a už som z toho hotová , neviem si radu

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

V čom môže byť problém, v pripojení alebo vyhodiť notbook ?:D
Otvor si Centrum sieti (PTM klik na ikonku dole), otvorí sa Centrum sieti, ĽTM klik na sieťové pripojenie - lokálne pripojenie (cez kábel), alebo Pripojenie bezdrôtovej siete, v ďalšej otvorenej karte klik na Vlastnosti, uvidíš zoznam - nájdi si Internet protokol Version (tlačítko Vlastnosti dole sa stane aktívnym), klik naň - a už len označíš Získať Adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky - samo všetko potvrdiť.
Táto hláška u teba naznačuje, že máš napevno nastavené hodnoty na sieťových kartách, niečo sa zmenilo vonku, preto karty nenačítajú.
cesnacka
08.10.12,18:16
vypisuje mi to chyba 105 adresu dns servera nie je mozne rozpoznat
misoft
08.10.12,18:21
Postup ako v príspevku vyššie! Skontrolovať, či je vybrané automatické získavanie
Zita5
08.10.12,20:07
Otvor si Centrum sieti (PTM klik na ikonku dole), otvorí sa Centrum sieti, ĽTM klik na sieťové pripojenie - lokálne pripojenie (cez kábel), alebo Pripojenie bezdrôtovej siete, v ďalšej otvorenej karte klik na Vlastnosti, uvidíš zoznam - nájdi si Internet protokol Version (tlačítko Vlastnosti dole sa stane aktívnym), klik naň - a už len označíš Získať Adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky - samo všetko potvrdiť.
Táto hláška u teba naznačuje, že máš napevno nastavené hodnoty na sieťových kartách, niečo sa zmenilo vonku, preto karty nenačítajú.

Teraz sme to kontrolovali a všetko je nastavené tak, ako si popísal .
misoft
09.10.12,05:31
Na tej "karte"
ĽTM klik na sieťové pripojenie Pripojenie bezdrôtovej siete, v ďalšej otvorenej karte je ešte tlačítko Diagnostikovať - klik, OS začne kontrolovať celú cestu (vypne kartu, znova zapne a začne sa pripájať).
Zita5
16.10.12,13:53
Na tej "karte" je ešte tlačítko Diagnostikovať - klik, OS začne kontrolovať celú cestu (vypne kartu, znova zapne a začne sa pripájať).

Dala som aj Diagnostikovať, nič môj problém nerieši .Neviem čo s tým .