maca88
22.02.06,12:05
Dobrý deň,
nakolko nie som zbehla v pravnych veciach chcela by som Vás poprosit o radu. Chceli by sme kupit byt. (Hypotekou - Rucenie celou nehnutelnostou). Majitelka daneho bytu zomrela pred dvoma tyzdnami a jej syn ho momentalne predava. Este neprebehlo dedicke konanie (bude asi za cca 2 tyzdne). Syn stale hovori ze sa to vysporiada zmluvou o buducej zmluve -ze to je jedina moznost ako ho moze predat. Ale ze na uver sa to neda. Je to byt v OV.

Vie mi niekto poradit, ci je to bezne riesenie, a coho sa mame vyvarovat? Na co si pri kupe bytu mame dat predvsetkym pozor, nakolko je na svete mnozstvo podvodnikov.
(Máme moznost docasne rucit aj inou nehnutelnostou, aby nam banka poskytla hypoteku).
Velmi pekne dakujem za pomoc
maca88
dana9
22.02.06,11:11
Čo sa týka dedičského konania, predovšetkým je treba si ujasniť, či je syn jedinou osobou, ktorá bude dediť, od toho, okrem iných okolností (existencia závetu, dedenie zo zákona) bude závisieť dĺžka dedičského konania. Taktiež zápis do katastra nehnuteľností v prospech dediča zrejme zaberie určitú dobu.

Je pravdou, že kúpu nehnuteľnosti možno oprieť aj o zmluvu o budúcej zmluve, ale keďže je v tomto prípade veľa neistých okolností, nie je možné presne stanoviť dobu, do ktorej sa má kúpa uskutočniť. Na nadobudnutie vlastníctva k nehnuteľnosti je však nevyhnutná kúpna zmluva a následný zápis do katastra.

pripájam aj link na odborný článok k problematike predbežných zmlúv
http://www.trh.sk/index.php?state=clanok&clanok=114&c_typ=2
Barbara
22.02.06,11:23
Vie mi niekto poradit, ci je to bezne riesenie, a coho sa mame vyvarovat? Na co si pri kupe bytu mame dat predvsetkym pozor, nakolko je na svete mnozstvo podvodnikov.

--------------------
Milá Macka, práveže preto, že je veľa podvodníkov a nevyznám sa ažtak v právnych veciach, radšej by som sa určite obrátila na REALITKU a viem, že aj po právnej stránke bude vše v poriadku.
ja Ti poviem pravdu, že nevedela by som kľudne spať, neverím ľuďom----česť výnimkám
a nemusím sa báť, že niečo nebude v poriadku a hlavne v tomto konkrétnom prípade by som sa bála o niečo viac.........

prísť potom o byt nie je sranda , hlavne keď to je aj na hypotéku.

Radšej sa obráť na nejakú dobrú realitku.:)
veď realitky ponúkajú veľa bytov:p