evel
08.10.12,14:32
Dobrý deň,

mám 26 rokov, vyštudovanú VŠ technického smeru, ale veľký zmysel pre čísla a mám záujem pracovať ako účtovníčka. Viete mi niekto poradiť, či môžem získať pozíciu účtovníčky junior v nejakej väčšej firme, kde si ma zaškolia podľa a seba a sú tam nejakí seniori, ktorí dohliadajú a radia?
Alebo si treba spraviť účtovnícky kurz (trebárs podvojného účtovníctva) a až potom hľadať zamestnanie? Berú zamestnávatelia tento kurz ako náhradu školy príp. praxe?

Dakujem pekne za názor.
Eva
veronikasad
08.10.12,12:38
Evka, vo väčších mestách vo veľkých účtovných firmách takúto možnosť zamestnania bez vzdelania a praxe pripúšťam. Účtovníci juniori spracovávajú len časť účtovnej agendy a firma ich vyškolí podľa svojich požiadaviek. Niekedy "zavážia" jazykové znalosti uchádzača ...

Na vidieku a v menších mestách je šanca zamestnať sa v tejto oblasti bez vzdelania a praxe malá a z tvojho pohľadu aj riziková ...
tictac7
08.10.12,12:53
účtovník -junior bez akýchkoľvek znalostí účtovníctva... Na túto pozíciu sa bežne robia pri príjímacom pohovore aj testy. Senior účtovník metodicky usmerňuje a kontroluje, jeho pracovnou náplňou určite nie je učiť účtovníctvo...