doktor23
08.10.12,14:38
Určite už podobná téma existuje, avšak odpoveď na svoj problém som nenašiel .....

Mám HP ProBook 4510 s vistou :-( .... prepájal som sa na TV prostredníctvom HDMI kábla, všetko OK. Posledný týždeň mi prepojenie nefunguje (kábel je OK, BR prehrávač prehráva) ale ak prepojím notebook s TV, mám čiernu obrazovku, nejde ani zvuk ani obraz. Čo s tým .... prehrával som video cez BS Player, pri inom prehrávači mi hodilo chybovú hlášku, avšak nemám ju uloženú .....

Ďakujem za podnety
Niran
08.10.12,13:45
Pokial ma tvoj notebook HDMI vystup to znamena ze je potrebne ho aktivovat. Dcera ma tiez HP-cko ale iny typ a HDMI vystup sa jej aktivuje stlacenim tlacitka na klavesnici sucastne s tlacitkom Fn na klavesnici. Ikona na aktivaciu HDMI je nieco ako TV na nozickach resp. stojane. Takze pozri papiere od booku a zisti si ktore tlacitko to je a prepojenie s TV musi potom bez problemov fachat. Prehravac s tym nema nic spolocne pokial funguje v prostredi operacneho systemu (t.j. klasicky v booku) tak chyba je v spojeni HDMI - TV notebook.

Rada: a tu Vistu by som uz davno dal prec...
doktor23
09.10.12,11:15
hmmm, len doteraz som nič nestláčal ...... tá Vista je tam originál, ale budem s tým musieť niečo spraviť .....
misoft
09.10.12,15:24
Niektoré NB majú HotKey na aktiváciu ďalších zobrazovacích jednotiek - napr. Fn+F8 a tam sa vyberá ďalšia zobrazovacia jednotka - teda po pripojení HDMI káblom skúsiť túto kombináciu,. či naskočí ponuka ďalšej zobrazovacej jednotky. Ale inak po pripojení HDMI k telke by telka mala zobraziť.

Ešte jeden problém môže byť - v menu televízora po prepojení NB a TV cez HDMI aktivovať na telke vstup HDMI.
mandelinka
12.10.12,20:12
Podla toho co pises, tak si skusal prepojit BR a TV za pouzitia toho isteho kabla a cez ten isty HDMI port, takze port i kabel by mali byt OK. Rozhodne by som sa skusil pohrat s nastavenim displaya na PC (pravy klik mysi na ploche).
doktor23
14.10.12,21:25
idem skúsiť ...
doktor23
19.10.12,10:35
takže nič ..... nechápem :-(