voo
08.10.12,14:42
Ahojte Poradaci,
prave sa pomalicky dostavam do takeho celkom zaujimaveho zivotneho stadia. Chcel by som zacat podnikat - ale napad/smer ktorym by sa malo moje podnikanie uberat nie a nie prijst. Momentalne pracujem v oblasti IT a platovo je to celkom zaujimave. Ale robim to uz cca 6 rokov a chcel by som sa niekde posunut. Mam dost vela roznych IT certifikacii, mal som uz aj 2 eshopy (prvy nevysiel, ale s vysledkom druheho som bol velmi spokojny (podarilo sa mi ho nakoniec po zabehnuti uspesne predat)) + zopar webov - cize mam skusenosti aj s e-marketingom (reklama, kampane a pod). Manualne sa tiez nestratim, viem robit skoro vsetko (mam za sebou 4 komplet rekonstrucie bytov (vramci rodiny)). Teraz by som sa rad od IT posunul niekam inam: chcel by som zacat nieco vyrabat, pretoze take nieco ma stale bavilo. Mam k dispozicii 2 garaze, relativne blizko pri sebe (cize v jednej by som mohol nieco vyrabat a v druhej skladovat + auto) - lenze co vyrabat (pripadne aj popri praci-mam zivnost)?:) Neviete ma nejako nakopnut/usmernit?:)
Dakujem za kazdu dobre mierenu radu.
V.
Dantess
08.10.12,13:34
Toto je krásne na ľudskej rase. Máme peniaze, chceme slávu, máme slávu, chceme peniaze. Vždy túžime po tom, čo nemáme :-) Ťažko Ti poradiť čo robiť, keďže každý má iné záľuby a záujmy. Poviem to staré známe, rob to, čo ťa baví. Aby vstávanie do roboty bola radosť a pracovný deň bolo dobrodružstvo. Iné neviem povedať, lebo niekoho bude baviť pracovať s ľuďmi, niekoho vyrábať oceľové sekery...
danushka
08.10.12,14:25
Prečo my ľudia škrabkáme to, čo nás nesvrbí?

Pokiaľ viem, IT práca je na SK nadštandardne dobre platená. A Ty to chceš vymeniť za garážovú výrobu v kríze? /už len to spojenie výroba v garáži mi asociuje akoby robiť niečo na kolene.../
Však ak máš toľko certifikácií ako vravíš, tak sa predaj v Nemecku, Rakúsku a trikrát toľko dostaneš, ale stále budeš mať ručičky s hlavou čisté.

Ale toto je fakt len môj názor a neberiem Ti ilúzie o podnikaní na Slovensku. ;)
voo
08.10.12,16:40
ok, mate pravdu, zacat nieco vyrabat v "garazi" asi nieje najlepsi napad. Ale ako pisal Dantess (http://www.porada.sk/member.php?u=116320) "Aby vstávanie do roboty bola radosť a pracovný deň bolo dobrodružstvo." presne to mi prave zacalo chybat. IT je platene dobre - na to sa nestazujem. Asi som klamal, ak by som tvrdil ze mne o peniaze nejde. Len hladam nejaku zaujimavu a kreativnu alternativu - nieco comu by som sa mohol venovat napr po praci. E-shop uz asi nechcem, resp. nenasiel som zatial zaujimavy produkt, ktory by ludom chybal - mozno sa skusim zorientovat na trhu sluzieb, mozno najdem nejaku dieru, aj ked momentalne neviem ktorym smerom sa pobrat. Kazdopadne zatial vdaka :)
pavol54
08.10.12,17:35
do podnikania sa púšťa a, ten čo niečo vie, ale nemá prácu b, ten čo má nápad, ale nevie ho inak uviesť do praxe len keď začne podnikať. A ty sa pýtaš naopak " poraďte niečo z čoho bude ryža"
voo
08.10.12,17:44
do podnikania sa púšťa a, ten čo niečo vie, ale nemá prácu b, ten čo má nápad, ale nevie ho inak uviesť do praxe len keď začne podnikať. A ty sa pýtaš naopak " poraďte niečo z čoho bude ryža"

precitaj si moj druhy prispevok
marjankaj
08.10.12,17:56
On je iný prípad.
Niečo rozbehne, ak keď to ide dobre, tak to predá a zaryžuje na tom. Viď ten druhý e-shop.:---
Teraz hľadá ďalší nápad, ktorý potom predá.
voo
08.10.12,18:13
On je iný prípad.
Niečo rozbehne, ak keď ti ide dobre, tak to predá a zaryžuje na tom. Viď ten druhý e-shop.:---
Teraz hľadá ďalší nápad, ktorý potom predá.
ok, tak tema je vyriesena - presne si to teraz vystihol. A co ze som ho predal? Nestihal som sa tomu venovat na 100%. Zarobil som na tom - urobil som nieco zle? Podla mna nie. Na tom shope som sa naucil dost vela ako cca to na nete funguje - cize dalsie plus pre mna. Pisal som o tom ze sa praca sa pre mna stala pracou a nie zabavou. Chcem sa teraz niekam pohnut - zase robim nieco zle? Podla mna takisto nie. Neviem co ti vadi na mojom prispevku, co ked som prave ten typ a) o ktorom pisal pavol54 ale s rozdielom ze pracu mam - len zatial neviem ktorym smerom sa mam vydat - a asi mas pravdu, chciet serioznu radu a pomoc od cloveka co nepozna detaily je asi velmi naivne..
valentino4791
13.10.12,20:50
presne viem ocom tu pises.len nechapem ako to tu pisatelia nechapu :)