ocelatus
08.10.12,14:56
Zdravím, chel by som začať podnikať a nakupovať tovar zo zahraničia bez DPH (Nemecko). Nie som platca DPH na SR..mám registráciu DPH - teda pridelené IČ DPH.
Keď teraz kúpim tovar v zahraničí bez DPH, budem musieť túto daň zaplatiť slovenskému DÚ ???
A pri predaji ešte aj daň z príjmu na konci roka ??

Ďakujem pekne za rady.
martin33AA
12.10.12,11:45
neviem kde sa ti podarí nakupit tovar bez DPH? aha v číne, vietmane, australii, usa. Tu všade dookla vždy paltiť DPH aj v rusku. Ty si požiadaš o vratku DPH v štate. takže neviem. Ak kupis tovar mimo Eu samozrejmá vec aj clo aj dph. Prajem ti krásne tovtivé účtovníctvo a vela nervov pri danovej kontrole ktorá určite príde tomu ver.
marjankaj
12.10.12,11:50
neviem kde sa ti podarí nakupit tovar bez DPH? aha v číne, vietmane, australii, usa. Tu všade dookla vždy paltiť DPH aj v rusku. Ty si požiadaš o vratku DPH v štate. takže neviem. Ak kupis tovar mimo Eu samozrejmá vec aj clo aj dph. Prajem ti krásne tovtivé účtovníctvo a vela nervov pri danovej kontrole ktorá určite príde tomu ver.
A čítal si už aj zákon o DPH?
martin33AA
12.10.12,12:27
ty asi hej - až si sa učítal
ocelatus
12.10.12,13:52
TY si niaky chytrý.. :-D Neviem, čo tu meleš o štátoch mimo EU..ale to je jedno.. Keď chceš niečo komentovať, tak sa nauč najskôr čítať, že o čo vlastne ide a v druhom rade písať pán "daňovák" ...