Patrice
08.10.12,20:33
Ahojte dobré duše

Chcem začať podnikať s automatmy na kondómy je potrebná na to živnosť lebo v tej firme ktorá by mi ich mala dodať mi povedali na otázku či budem potrebovať živnosť že "nemusí byť ani živnosť, prenajímateľ môže byť aj fyzická osoba". Mi to nejde nejak nezapadá do seba.

A druhá otázka či je potrebné platiť mestu aj dan za automat na to mi dali odpoved že "daň sa neplatí (nespadá to do výherných)" lenže podla tohto článku (priložím link) by to malo byť potrebné.

http://www.finance.sk/dane/informacie/miestne-dane/vyherne-a-nevyherne/

Dakujem za odpovede ;)
sroservis
08.10.12,18:57
Dobry den,
potrebujete zivnost kupa a predaj tovaru za ucelom jeho predaja spotrebitelom /maloobchod/.
Dan z predajnych automatov je miestna dan, upravena zakonom582/2004, najdete na jaspi.
Plati sa v prospech obce, kde bude automat umiestneny v sadzbe urcenom obcou.
Davam vam este do pozornosti, ze umiestnenie automatov mimo vasej existujucej prevadzkarne musite ohlasit zivnostenskemu uradu, ziskat tiez suhlas obce s umiestnenim a automat musite oznacit svojim obchodnym menom.
Pekny den.
Patrice
08.10.12,19:19
Dakujem velmi pekne za pomoc.

A ktomu upozorneniu povodne som to chcel v obchodných centrách len vsade mi to zamietli tak teraz by som to chcel skúsiť na vysokoskolské internáty, tam mi povedali ze staci napísať iba ziadosť ze to chcem u nich umiestniť.
sroservis
08.10.12,19:44
To moje upozornenie sa tykalo Vasej buducej povinnosti podla zivnostenskeho zakona - paragraf 34 odsek2 zakona 455/1991, nie ziskania suhlasu od vlastnika priestorov, do ktorych chcete automaty umiestnit. :-)
martin33AA
09.10.12,11:57
Je to dost aj administrativne náročné - predajné automaty možeš umiestniť hlavne v vo večších baroch a pohostinstvách - a kluboch a kde ja viem ešte.
najprv v každej obci si vyžiadaš súhlas - a ked zozbieras tieto listiny stavis sa na živnostenskom úrade tam kde si registrovany. a je vybevené . V každej obci ti dajú "brožurku" kolko im das dane, v každej prevádzke uzatvoriš z majiteľom nájomnú zmluvu a tiež das volačo raz ročne a podnikaš .