Lubolm
09.10.12,07:54
Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu:

1. Od 10.10. berieme do PP zamestnankyňu – vychovávateľku ŠKD. Má vyštudované VŠ 2. stupňa prekladateľstvo v AJ a spravenú DPŠ. Do akej platovej triedy ju mám zaradiť ako vychovávateľku? Má tu 80%tný úväzok, ktorý si dopĺňa 3 hodinami vyučovania angličtiny.

A ešte mám učiteľku ZŠ (plný úväzok, 11PT), ktorá má druhú pracovnú zmluvu ako vychovávateľka. Kde by som ju mal zaradiť?
Sabadka
09.10.12,08:10
Ak spĺňajú kvalifikačné požiadavky pre vychovávateľov podľa vyhlášky 437/2009, -zbežne som to pozrela, ale si to ešte pozri aj ty presne podľa získaného vzdelania. Ak ich kvalifikačné predpoklady nájdeš vo vyhláške tak ju zaradíš do 10 PT. Pri tej druhej učiteľke si dal málo informácíí o jej vzdelaní, ale tiež postupuješ podľa vyhlášky 437/2009. Pripojím ti sem tabuľku pre zaraďovanie do platových tried v závislosti od získaného vzdelania a zaradenia do kariérovej pozície.
Lubolm
09.10.12,09:09
Sabadka ďakujem za reakciu.
1.
Pre overenie postupu - podľa 437/2009 časť XIII - Kvalifikačné predpoklady A-4 môžem ju dať do 10tky napr. podľa časti V.- 4. "v neučiteľských štúdijných programoch len na vyučovanie predmetov príslušného alebo príbuzného odboru, z ktorého bola vykonaná štátna záverečná skúška, a doplnenie kvalifikačného predpokladu". Chápem to dobre, keďže má neučiteľský smer, ale DPŠ a štátnu skúšku z AJ.
2. druhá učiteľka má ukončené učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov pre ZŠ a tú by som tiež dal do 10 tky, keďže nemá prvú atestáciu z vychovávateľského smeru? Dobre to chápem?
Sabadka
09.10.12,15:56
Sabadka ďakujem za reakciu.
1.
Pre overenie postupu - podľa 437/2009 časť XIII - Kvalifikačné predpoklady A-4 môžem ju dať do 10tky napr. podľa časti V.- 4. "v neučiteľských štúdijných programoch len na vyučovanie predmetov príslušného alebo príbuzného odboru, z ktorého bola vykonaná štátna záverečná skúška, a doplnenie kvalifikačného predpokladu". Chápem to dobre, keďže má neučiteľský smer, ale DPŠ a štátnu skúšku z AJ.
2. druhá učiteľka má ukončené učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov pre ZŠ a tú by som tiež dal do 10 tky, keďže nemá prvú atestáciu z vychovávateľského smeru? Dobre to chápem?


Áno, dobre chápeš :) a zaradil si obidve správne :)
Lubolm
09.10.12,16:14
Ďakujem za pomoc :-)