slavonix
09.10.12,08:11
Dobrý deň. Robím kúpelňu na poschodí a chcem napojiť plastovu kanalizacnu ruru HT 110 na staru liatinovu kanalizacnu ruru s vnutornym priemerom cca 9,5cm. Nema niekto náhodou obrázok, príp. radu ako a čím toto napojenie to realizovať? Ďakujem.
georgo25
11.10.12,05:36
Dobry den.
Na prechod medzi liatinou a pvc existuju prechodove tvarovky. Takmer kazdy vyrobca ich ma v sortimente. Skuste neakeho kontaktovat urcite Vam radi poradia.
TomasHC
11.10.12,09:26
Dobry den.
Na prechod medzi liatinou a pvc existuju prechodove tvarovky. Takmer kazdy vyrobca ich ma v sortimente. Skuste neakeho kontaktovat urcite Vam radi poradia.

Súhlas, stačí zbehnúť do prvého obchodu s vodoinštalačným materiálom. Prípadne si prejdi katalóg na www.pipelife.sk
lapejko
11.10.12,20:13
v katalógu Pipe-life to je, je ta GA-Set tesnenie, tenká membrána sa nasúva na koniec vkladanej rúry alebo odbočky, povyše nej ide tesnenie kruhového prierezu, ktoré sa natlačí do liatinového hrdla popri polypropyléne ako upchávka.
slavonix
15.10.12,05:47
to je ale vsetko len redukcia z mensej HT rury do vacsej liatinovej...ja mam vsak opacny problem... HT rura priemeru 110 do liatinovej priemeru 95
TomasHC
15.10.12,07:43
to je ale vsetko len redukcia z mensej HT rury do vacsej liatinovej...ja mam vsak opacny problem... HT rura priemeru 110 do liatinovej priemeru 95

Ak máš priestor, tak zredukuj HT a potom dáš prechod...
lapejko
17.10.12,17:00
takáto redukcia asi ani nie je a nie je to šťastné riešenie, treba vyhodiť tú tenšiu liatinu až po 110 priemer, ak sa nedá ešte by sa ako redukcia dala použiť pripojovacia rúra na misu od Geberitu a utesniť neutrálnym silikónom...