1nss
09.10.12,19:22
Dobrý deň.
Mám pokladňu registračnú od r.2008 a fiškal od septembra 2011.Otázku mám ohľadom servisu mojej pokladne.Moja pokladňa mi vypisuje že potrebuje servisnú prehliadku.Moj servisný technik mi oznámil že to bude stáť cca 40eur pokiaľ nebudem mat vybite batérie,lebo že tie sú doležite aby sa mi nestratili údaje.Viem že ich treba aj tak zálohovať! Moja pokladňa je stále napojená na elektr.zdroj.A že výmena baérii bude stat cca 8O eur.Zdá sa mi to veľmi veľa.Preto som chcela vedieť či náhodou niekto nevie či to tak može byt alebo....
ďakujem za odpoveď
Rasťo74
10.10.12,12:20
Ahoj. Ja mám viacej pokladní a takisto chodím pravidelne každý rok ked to pokladna ukáže na servis, lenže u nás platím 20€ a zdalo sa mi to veľa lebo pred rokom to bolo 13€ ale vidím, že tých 20 je ok oproti tvojim 40€. Udaje si musíš zálohovať servisák ti dá zápis do knihy odovzdá ti napálené údaje na CD čo potvrdíš svojim podpisom, pokial si údaje zálohuješ niekde na usb ten mu musíš priniesť a on ti ich napáli na cd.
Neviem k čomu je to dobré len nás zdierajú ale to je SVK.
jb0863
10.10.12,12:45
Údaje z pokladne si zálohujem sama. Chlapík ,ktorý sa mi stará o počítač,mi nainštaloval jednoduchý program na sťahovanie žurnálu.
Cez programovací režim si skontroluj koľko % máš ešte voľnú pamäť .
Aj mne asi pred mesiacom vypisovalo na pokladni servisnú prehliadku, tak som vzala pokladňu a šla som k servisákovi.
O pol hodinu mi kázal prísť a platila som 30eur za servis a 0,10centou za plombu.
Do knihy elektronickej registracnej pokladne mi zapísali servisnú prehliadku.
Takže ako pozerám ,ceny za servis pokladní sú všade rôzne.