tetableta
09.10.12,20:38
Dobrý deň,

dňa 11.10.2012 mi končí dobrovoľné nemocenské poistenie (nakoľko som poistená od 16.01.2012). V tento deň sa plánujem prihlásiť aj na dobrovoľné dôchodkové poistenie a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, aby mi dobrovoľné nemocenské poistenie nezaniklo a zároveň sa považovalo za nepretržité aj naďalej, (nie som tehotná a preto mám jedine túto možnosť)

Moja otázka znie:
Môžem si pri uvedených dvoch dobrovoľných poisteniach (dôchodkové a nezamestnanosť) určiť iný vymeriavací základ ako mám v súčasnosti na dobrovoľnom nemocenskom poistení?

Ďakujem
Xanti
09.10.12,18:42
Ano môžeš si pri dobrovolnom poistení ( dôchodkové a v nezamestnanosti ) určiť iný VZ ako pri nemocenskom.
Ibaže VZ pri dôchodkovom poistení a poistení v nezamestnanosti musí byť rovné alebo vyššie ako pri nemocenskom poistení.
tetableta
09.10.12,19:12
Ďakujem za odpoveď, dnes mi v Sociálnej poisťovni povedali, že sa to nedá, mohli by ste mi prosím odporučiť paragraf v zákone, ktorý o tom pojednáva :)

Mám ešte 1 otázku k téme.

Momentálne si DNP platím z maxima. Môžem si v posledný deň jeho platnosti zmeniť vymeriavací základ na minimálny (aby som aj ostatné 2 poistenia platila z minima, tak ako odpovedáte vyššie)?
Ak áno, ovplyvní to výšku mojej materskej alebo nemocenskej?

Ďakujem :)