TheSteven
09.10.12,21:39
Ahojte,
Je to trochu blbá otázka no nechce sa mi hldať papiere ani googliť takže,
Potreboval by som od vás radu, ako zistiť ake rozlišenie obrazovky mám či sa to nedá nejako zistiť normálne v PC alebo by ste mi tu prosím mohli napísať postupku v parametroch viem že to ide takto

1280x720
1920x1640
atd.

Skúšal som na moju plochu aj obrázok s parametrami 4096x3072 ale stále to na mojej obrazovke nebolo v HD , práve preto si chcem vo PS urobiť nejaký HD obrázok. Mám dvadsaťšestku monitor (PS: Áno, takýto monitor vážne exzistuje , dá sa to sice napojiť ako televízia ale je to kupované ako LED Monitor) skúsila by mi nejaká rozumná duša poradiť aké rozlíšenie potrebujem pre svoju plochu ?? Díky vopred :)
mecky
09.10.12,19:49
hm, keby aj napises o aky monitor sa jedna tak by niekto mozno aj poradil
takto sa da len hadat 1920x1080 1920x1200 ?
pustopolec
10.10.12,04:57
najlepsie bude ako hovori kolega vyssie napisat znacku a typ monitoru lebo s brucha ti nik nepovie ake rozlisenia podporuje dany monitor
Niran
10.10.12,07:48
Ten typ monitora by sa zisiel napisat, ale mozes mat skvely monitor pokial nemas vykonnu graficku kartu tak nic neporiesis. Tzn. darmo si si kupil HD monitor pokial nemas k tomu prislusnu vykonnu HD graficku kartu vo svojom kompe, takze ak je slaba graficka karta tak HD rozlisenie na monitore ti je nanic. To je ako keby si na Full HD TV pripojil klasicky DVB-T signal bez HD rozlisenia a TV mozes mat aj za niekolko tis. € a HD rozlisenie ti na nom nepojde, pokial ho nepripojis na HD prijimac (napriklad predavany k satelitom, aj to len na programoch ktore vysielaju vo vysokom rozliseni samozrejme). To len tak pre vysvetlenie. Takze najprv zisti aka je v tvojom compe graficka karta a hod sem parametre grafickej karty a HD monitora, inac to neporiesime.

PS: ak mas Win7, kliknes na plochu pravou stranou mysi, potom na Rozlisenie obrazovky a tam kde je napisane Rozlisenie ked si ho otvoris klikom na sipku tak tam kde ti pise tucnymi pismenami Doporucene je maximalne rozlisenie ake vies dat na plochu svojho monitora v pomere graficka karta - monitor.
mecky
10.10.12,08:08
co to ? HD rozlisenie zvladaju aj 12 rokov stare grafiky :)
newmi
10.10.12,13:05
klik pravym mysitkom hocikde na plochu - vlastnosti - nastavenia a tam mas napisane rozlisenie (toto je postup pre win XP ale vo win 7 to bude podobne)
pustopolec
11.10.12,11:15
vo Win7 to más klikni na pracovnú plochu pravým tlacidlom mysi a mas tam rozlisenie obrazovky
Niran
11.10.12,13:23
Rozlisenie ake opisoval 4096x3072 12 rokov stara grafika? Si robis srandu?