vgabka
22.02.06,13:13
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Má vplyv na daňové výdavky spojené s lízingom skutočnosť, že vec prenájmu nebola do konca roka dodaná, ale prvá zvýšená a prvá riadna splátka bola zaplatená. Odpisy viem, že nemôžem si uplatňovať, ale ostatné výdavky?
vgabka
22.02.06,12:23
Prosím, poraďte.
Milan Benka
22.02.06,12:43
Nechápem, prečo došlo k stavu, že leasingová zmluva sa spláca a predmet leasingu ešte nebol dodaný. Nie je tam prorušenie zmluvy zo strany leasingovej spoločnosti??? Chápal by som, keby dostali nejakú zálohu, ale nie celú akontáciu a aj riadnu splátku.
Johanka
22.02.06,16:53
V tomto štáte je možné všetko, aj platiť leasingové splátky za niečo, čo nemám. Odpis je jasný ( nemáš nárok ) a DPH za zahŕňa do daňových výdavkov pri úhrade jednotlivých splátok .
ondrejvla
22.02.06,17:16
A nie je náhodou v LZ napísaný dodatok, že predmet leasingu bude dodaný v roku 2006 po zaplatení akontácie i preddavku? Viem, po úhrade akontácie by mal byť dodaný spoločnosťou nájomcovi, ale ak je ešte len vo výrobe - napr.nejaké zariadenie...
Ale aj tak mi nie jasný postup leas. spoločnosti.
Odporúčam pozrieť si opäť zmluvu a ak je tam nejaká podmienka, obrátiť sa na leasingovú spoločnosť. V tomto prípade by som to považovala za poskytnutý preddavok, po úhrade by som to zaúčtovala len pre DPH a uplatnila si možnú výšku dane zo splátky a akontácie.
vgabka
01.03.06,11:18
Vrátim sa znovu k príspevku, ktorý som pridala už skôr. Jedná sa o to, že leasingová spoločnosť dodá predmet leasingu (ultrazvuk), až keď budú pripravené priestory pre jeho inštaláciu. Preto došlo k situácii, že platba išla v roku 2005 a predmet leasingu bude dodaný v roku 2006. Podkladom však je skutočne len zálohová faktúra, na základe ktorej bola uhradená 1. zvýšená splátka, 1. riadna splátka a spracovateľský poplatok. Takže môžem si uplatniť len DPH z prvej zvýšenej (v celej výške?) a prvej riadnej splátky?