mynco
09.10.12,22:45
Dobry den mam jeden problem. Asi pred 10-imi rokmi som predal auto skoda 120 . Napisal som splnomocnenie na prepis potvrdil notarom a povazoval som ti za uzavrete . Lenze tento tyzden mi prisla obalka od poistovne ze auto je evidovane stale na mna nebola platena PZP asi celych 10 rokov tak mi hrozi pokuta od 16,60 do 3319€ . Ten dotycny so som mu auto predal sa na prepis asi vykaslal a jazdil stale na moje meno . Problem je este aj v tom ze si neviel spomenut komu som to auto predal aby som to mohol riesit dalej. Co by ste mi poradili v takejto situacii : mam platit pokutu za auto ktore uz 10 rokou nevlastim,:confused: Memam ani technicky preukaz ani SPŽ ani auto, ani meno toho co ho kupil.....
misoft
09.10.12,21:50
No kamarát mynco: si v p*deli - nemáš auto, nemáš papiere, nemáš zmluvu, nemáš ani ho odhlásené - ak nezistíš, komu si ho tak (prepáč) sprosto predal - budeš platiť až do konca života (teda pokiaľ nepríde opäť nejaké šrotovné). Vozidlo neodhlásiš, lebo nemáš nič a na odhlásenie, potrebuješ techničák, značky, zmluvu, alebo potvrdenie o zošrotovaní.
A to počítaj s tým, že doplatíš PZP a aj pokutičku (modli sa, aby bola len 16,60€ a nie 3319€).
bubkoch
10.10.12,05:22
moje nervy, dalsi co napisal splnomocnenie a myslel si ze vec je vybavena ...
kamarat, auto je stale tvoje, a keby kupujuci spravil nejaku havariu s velkou skodou tak si do smrti žobrák ...

nemas zmluvu ? nuž tak mas pruser ... na policii si sice mozes vybavit novy TP, ale na koho kua auto odhlasis ?

mozno ta S120 uz ani neexistuje ... proste ju kupujuci rozobral alebo hodil na vrakovisko, s odhlasenim si starosti nerobil, lebo aj tak nemohol nic robit kedze nebolo pisane na neho ... a ty ani nemas ziadnu moznost zistit ci auto este existuje a je pojazdne ...

mozes skusit nahlasit kradez a ked sa auto nenajde, policia ho odhlasi

btw: za 10r neplatenia pokuta asi nebude 16€ ... skor z opacnej strany intervalu
foresterbig
10.10.12,05:39
Ináč mňa dosť zaráža laxnosť ludí predávať také veci ako auto a pod. bez napísania zmluvy.Myslím že máš spekla štastie že ti doteraz neprišla pozvánka na DI za nejaký priestupok alebo v ako najhoršom scenari zrazenie človeka a nepodanie prvej pomoci.
Ja som svojho času napísal aj pri kupe videa zmluvu lebo pred 22 rokmi to stálo majland a vyplatilo sa,video nemalo vtedy ešte západnú normu tak som ho pekne krásne vrátil majitelovi.
Mila123
10.10.12,05:41
kam chodilo, resp. kam posielali z poisťovne výzvy na platenie PZP?????
Emka Roman
10.10.12,10:42
moje nervy, dalsi co napisal splnomocnenie a myslel si ze vec je vybavena ...
kamarat, auto je stale tvoje, a keby kupujuci spravil nejaku havariu s velkou skodou tak si do smrti žobrák ...

nemas zmluvu ? nuž tak mas pruser ... na policii si sice mozes vybavit novy TP, ale na koho kua auto odhlasis ?

mozno ta S120 uz ani neexistuje ... proste ju kupujuci rozobral alebo hodil na vrakovisko, s odhlasenim si starosti nerobil, lebo aj tak nemohol nic robit kedze nebolo pisane na neho ... a ty ani nemas ziadnu moznost zistit ci auto este existuje a je pojazdne ...

mozes skusit nahlasit kradez a ked sa auto nenajde, policia ho odhlasi

btw: za 10r neplatenia pokuta asi nebude 16€ ... skor z opacnej strany intervalu

Nestraš:D

objektívna zodpovednosť majiteľa je iba od 1.7.2012
(zrovna zajtra idem pokecať o nekvalitnej fotke na ktorej moje auto prekročilo rýchlosť - v júni :D )
Emka Roman
10.10.12,10:45
Dobry den mam jeden problem. Asi pred 10-imi rokmi som predal auto skoda 120 . Napisal som splnomocnenie na prepis potvrdil notarom a povazoval som ti za uzavrete . Lenze tento tyzden mi prisla obalka od poistovne ze auto je evidovane stale na mna nebola platena PZP asi celych 10 rokov tak mi hrozi pokuta od 16,60 do 3319€ . Ten dotycny so som mu auto predal sa na prepis asi vykaslal a jazdil stale na moje meno . Problem je este aj v tom ze si neviel spomenut komu som to auto predal aby som to mohol riesit dalej. Co by ste mi poradili v takejto situacii : mam platit pokutu za auto ktore uz 10 rokou nevlastim,:confused: Memam ani technicky preukaz ani SPŽ ani auto, ani meno toho co ho kupil.....

Máš chybu už v názve témy.

Nie je to pokuta za predaj auta, ale za b.b.... :D (resp. "poplatok" za školenie, ako sa autá predávajú / odhlasujú )
bubkoch
10.10.12,10:54
Nestraš:D

objektívna zodpovednosť majiteľa je iba od 1.7.2012
(zrovna zajtra idem pokecať o nekvalitnej fotke na ktorej moje auto prekročilo rýchlosť - v júni :D )

s tou objektivnou zodpovednostou si mimo ... tu je rec o skode ktoru za nepoistene auto vyplati poškodenemu SKP a nasledne ju vymaha od majitela nepoisteneho auta ... az nasledne si to majitel moze vymahat od vinnika ...

a k tej nekvalitnej fotke: ak neoznamis meno a adresu vodica ktoremu si v tom case zverei vedenie motoroveho vozidla, dostanes pokutu 60€ ... za to neoznamenie, nie za prejednavany priestupok ...
Žabinka
10.10.12,14:56
Ide pravdepodobne o pokutu z Obvodného úradu, ktorý spolupracuje so slovenskou kanceláriou poisťovateľov. Máš právo na vyjadrenie k výzve -písomné, tak tam napíš, že vozidlo si predal, ale kópia kúpne zmluvy by bola potrebná. Je to na kompetentnom pracovníkovi OÚ, či také vysvetlenie prijme, a podľa toho stanoví pokutu. Obvykle sa výška pokuty vypočíta ako súhrn nezaplateného poistného za príslušné obdobie.
misoft
10.10.12,17:37
Dobry den mam jeden problem.............
A to sme ešte nespomenuli, ak zistia, že neboli vykonané TK a EK - aj tam budú z odboru dopravy pálky.
mynco
10.10.12,19:33
Takze som v p*deli? Ale nechapem preco mi prislo oznamenie az tento tyzden, preco ma neupozornili uz skor kedze v tejto poistovni mam poistene auto co teraz pouzivam aj nakladne auto, pravidelne platim za tieto vozidla a nikdy ani nespomenuli ze neplatim uz 10 rokou za tuto skodovku. Snazim sa rozpamatat komu som to auto predal cez koho sa ten clovek ku mne dostal . Obvolal som par znamych s ktorymi som bol v tom case v kontakte uz teraz som knemu blyzsie. Bol som aj v poistovni a oni maju take stanovisko ze musim zaplatit 150 euro poistne za rok 2012 a daju mi pokoj (teno rok ale co potom aj preto si myslim ze te kupujuci platil poistku a tento rok uz nezaplatil. Musim ho najst a zistit preco neprepisal to auto na seba ako bolo dohodnute?
Chobot
10.10.12,22:00
Takze som v p*deli? Ale nechapem preco mi prislo oznamenie az tento tyzden, preco ma neupozornili uz skor kedze v tejto poistovni mam poistene auto co teraz pouzivam aj nakladne auto, pravidelne platim za tieto vozidla a nikdy ani nespomenuli ze neplatim uz 10 rokou za tuto skodovku. Snazim sa rozpamatat komu som to auto predal cez koho sa ten clovek ku mne dostal . Obvolal som par znamych s ktorymi som bol v tom case v kontakte uz teraz som knemu blyzsie. Bol som aj v poistovni a oni maju take stanovisko ze musim zaplatit 150 euro poistne za rok 2012 a daju mi pokoj (teno rok ale co potom aj preto si myslim ze te kupujuci platil poistku a tento rok uz nezaplatil. Musim ho najst a zistit preco neprepisal to auto na seba ako bolo dohodnute?

Síce ti nepomôžem, ale napíšem, ako dopadol podobný prípad môjho otca. Tiež predal auto Š-1203 tak, ako ty, niekto si ho zobral - odtiahol (bolo nepojazdné) s tým, že ho dá do pojazdného stavu a potom ho prepíšu. Keďže tatko je v takýchto prípadoch naivný, dal im malý TP a zdá sa mi, že veľký si nechal u seba. Jasné, že viac sa neozvali. Po nejakých 2-3 rokoch mu prišlo oznámenie, že auto - vrak - neoprávnene zaberá verejný priestor na ulici ...... a nech ho na vlastné náklady odstráni. Keďže to bolo v BA (aj naši bývajú v BA), tak to našťastie nebol problém odtiahnuť. Bolo to zhruba pred 15 rokmi, vtedy nebol problém nebyrokraticky zlikvidovať auto, takže ho odhlásil ako vrak a bolo po probléme.
Žabinka
11.10.12,04:38
Kontroly v spolupráci OÚ, SKP a dopravný inšpektorát prebiehajú v určitých obdobiach. Neviem presne od kedy (r.2009?) sú pravidelné, dovtedy boli občasné, námatkové. Ale treba naplniť štátnu kasu, tak sú pravidelné a postupné, každé jedno vozidlo podľa údajov dopravného inšpektorátu. Preto prišla výzva až teraz, lebo akurát sa dostali k tvojmu vozidlu.
Emka Roman
12.10.12,07:47
Nestraš:D

objektívna zodpovednosť majiteľa je iba od 1.7.2012
(zrovna zajtra idem pokecať o nekvalitnej fotke na ktorej moje auto prekročilo rýchlosť - v júni :D )

veľa vody som nenamútil
hneď ma poručík zarmútil
lebo ma pozerať prinútil

(na moju farebnú (zelenofarebnú fotku v aute) , kde nebol problém ma rozoznať, ako na čiernobielej, ktorú mi baba ukazovala prvý raz )

Výsledok :
pokuta za rýchlosť zostala
pokecali sme za 16 € :D
ludmilla
12.10.12,14:41
Mynco, nechápem dve veci, keď predám auto odhlásim sa aj z poistenia aspoň ja to vždy robím, ty si sa neodhlásil? Veď už keby si sa odhlasoval musel by si zistiť, že to nie je možné, pretože si žiadne auto nepredal. Okrem toho, tebe z poisťovne nechodili žiadne šeky na zaplatenie poistného?
vulxy
12.10.12,15:23
ved aj ja som z toho prave prekvapeny ze za 10 rokov nedostal ziadnu upomienku od poistovne....
ludmilla
12.10.12,19:09
Z PZP ťa neodhlásia, kým nedonesieš foto kópiu, že auto je na DI preregistrované na iného

no veď som mu napísala, že by to nebolo možné, pretože by zistil, že žiadne auto nepredal :)
Ice dive
12.10.12,19:35
no poisťovňa, to riešiť už nebude, divné, že po tebe chcú 150 € za poistenie za rok 2012... keďže ti prišiel list z OÚ je jasné, že auto je nepoistené... t.j. nebolo za neho platené PZP čo poisťovne do 30 dní od nezaplatenia dali do storna... t.j. poisťovňa kde po tebe chcú teraz 150 € ich chcú za uzatvorenie novej zmluvy... za predchádzajúce obdobie čakaj pokutu...

ak bola ŠPZ tvojho auta v tvare dve písmena tri čísla dve písmená, tak mi ju môžeš poslať do SS a viem sa v pondelok v práci pozrieť, či auto ešte polícia eviduje ako pojazdné, resp. či bolo vyradené... ale majiteľa resp. osobné údaje o tebe zistiť neviem...

teoreticky môžeš spraviť to, že nahlásiš stratu vozidla... a na základe toho dané auto vyradiť...
mynco
02.12.12,10:21
Zdravim poradaci, ja uz nepamatam ci som to auto odhlasil z poistovne pred desiatimi rokmi alebo nie. Vyriesil som to takto ze na poistovni som zistil to ze auto bolo poistene na toho pana ktoremu som ho predal a akurat nezaplateny bol len tento rok2012 . Dali mi jeho udaje a adresu a vybral som sa za nim .Nasiel som doma len jeho manzelku on bol niekde v nemocnici. Ona mi povedala ze to auto uz dlhsie nemaju, ze ho predali niekomu zanamemu ,a do neho niekto nabural a auto predal na suciasky. Teda neni mozne sa k nemu dostat a oni stym uz nic nemaju. Ja som jej oznamil ze ma to nezaujima, pretoze auto nebolo prepisane tak ako sme sa dohodli, ze ak budu spolupracovat pomozem im ho odhlasit s tym ze vsetky poplatky a pokuty platia oni. A ak sa budu od toho distancovat (tak ci tak odhasit do musim), s tym ze ozmamim kradez a podozrivich mam (kedze som mal vsetky ich udaje). Vsetko dobre dopadlo . Hned na druhy den boli u otca a auto prepisali oni zohnali papier zo srotoviska zaplatili 150Euro pokutu (poistku) a auto odlasili. Vdaka za vsetky rady.
mynco
02.12.12,11:14
Ja momentalne zijem v irsku, bol som tu uz majitelom siestich automobilov. Preto by som vam chcel priblizit ako to funguje tu :
V prilohach su obrazky velkeho tecnickeho preukazu (maly tehnicky neexistuje toto je vas cely doklad o tom ze auto je vase. Sklada sa zo styroch stran tj. zlozena A4.
Prva strana - na nej je cislo dokumentu a aj ochranne znacky
Druha strana - tu su vsetky informacie o automobile
Tretia strana - informacie o majitelovi vozidla ( meno, priezvisko, adresa)
Stvrta strana - Informacie o novom majitelovi (tu sa pisu udaje o novom majitelovi ktore vypisete pri predaji.)
na poslennej fotke je ukazka toho ako sa prepisuju auta v irsku (konkretne sme menili adresu pretoze sme sa stahovali) vypise sa stvrta strana a posle sa cely velky technicky postou na urcity urad ktory vsetky vozidla eviduje (adresa je uvedena v tomto dokumente)
Teda ziadna policia, ziadna birokracia, ziadne poplatky , ziadne rady v cakarni, vsetko je to vybavene zdarma a v pohodli domova