martina.l
10.10.12,14:58
Od 1.9.2011 je zakazane robit reklamu na zahranicne stavkove kancelarie. Ja som o tom vedela a snazila sa to riesit, ale nedopatrenim este 3 mesiace som na jednej mojej stranke mala reklamu na zahranicne stavkove kancelarie.

Co mozem ocakavat od danoveho uradu? Pred mesiacom som za nimi bola a priznala sa, lebo oni zistili, ze stranka je moja ale olutovala som to a povedala, ze som to proste riesila a od roku 2012 som uz tu reklamu na webe nemala, takze co myslite? vie mi niekto presne poradit, ze ked podpisem papiere, co mozem cakat ? nejaka pokuta, ci ako sa to riesi? ja vazne neviem.

stalo sa to nedopatrenim, ja som to proste riesila ale na jednu moju stranku som zabudla, to som im aj vysvetlila. Prosim o rychlu odpoved

martina
profesional
14.10.12,07:43
1. To ci to bolo nedopatrenim alebo umyselne danovy urad riesit nebude - uplatnuje sa princip objektivnej zodpovednosti. Tj. ze sa to stalo. A hotovo. Nikoho nezaujima nejaka dobromyselnost. Tak funguje spravne pravo.

2. Som presvedceny o tom, ze zakaz reklamy sa vztahuje z hladiska zodpovednosti primarne na prevadzkovatela zahranicnej stavkovej spolocnosti. Nakolko sa snazi MF SR zabranit tomu, aby zahranicne stavkove kancelarie podnikali na uzemi SR, ale dane platili niekde inde.

3. Nie je mi jasne, akeho spravneho deliktu si sa mala svojim konanim dopustit. Ak si z toho nemala ziadny prijem, tak sa podla mna nic nestalo. Ak sa cez teba zaregistrovali nejaki ludia, tak si bude prevadzkovatel stavkoveho servera uplatnovat narok na nahradu skody z pokuty, ktoru dostane kvoli tebe on.