Mirka1986
10.10.12,15:15
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa s Vami poradiť, lebo verím, že ste už niečo podobné riešili. V práci musí dôjsť k reštruktualizácii (inak by sme šli ku dnu všetci) a budeme musieť dať zamestnancom výpoveď z dôvodu celkového rušenia ich pracovného zaradenia. :(
Budeme to riešiť cez § 63 ods. 1 písm. b) z dôvodu nadbytočnosti, ale neviem ako budem postupovať, keď zamestnancovi na pracovisku doručím výpoveď, podpíše mi ju, ale na druhý deň mi donesie PN.
Keď bude výpoveď podpísaná oboma stranami platí teda výpovedná doba? ( v prípade zamestnancov pôjde o 2 mesiace) alebo bude výpoveď až keď bude ukončená PN doručená zamestnávateľovi?
Ja si myslím, že keď to zamestnanec vzal na vedomie, že mu vtedy má končiť PP svojím podpisom tak by mu mal vtedy končiť PP, ale obávam sa, že mu bude končiť až vtedy, keď doručí na personálne oddelenie potvrdenie o ukončení PN, však?
Keby ste mi niekto poradili ak máte skúsenosť.
Veľmi ďakujem. :)
rodina1
10.10.12,13:36
Ak je výpoveď daná zamestnancovi pred ochrannou lehotou (napr. pred nástupom na PN) a posledný deň výpovednej doby by mal byť počas PN, potom pracovný pomer bude ukončený posledným dňom PN - teda ukončením PN http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#63 (§ 64 ods. 2)
Mirka1986
11.10.12,05:20
Som si aj myslela, veľmi pekne ďakujem za názor. :)
Pekný deň
veronikasad
11.10.12,05:27
Som si aj myslela, veľmi pekne ďakujem za názor. :)
Pekný deň
Mirka, súhlasím s predch. príspevkom. Ak však zamestnanec neskončí pracovný pomer pred začiatkom plynutia výpovednej doby (môže tak urobiť aj počas PN-ky, nemocenské mu bude naďalej vyplácať SP), nevznikne mu podľa doteraz platného ZP nárok na odstupné.
Angelika
18.10.12,08:10
Dobry den, vedeli by ste mi poradit, ked v oktobri dostane zamestnanec vypoved prezrusenie miesta, skonci mu vypovedna doba v januari 2013, aka legislativa ohladom odstupneho sa na neho bude vztahovat? sucasna alebo platna od 2013 ? dakujem.