Dantess
10.10.12,16:12
Ahojte kamaráti, po dlhšej dobe zas píšem. Opíšem moju situáciu a rád by som sa opýtal či mám REÁLNU (nie teoretickú) šancu získať svoj majetok späť a ako na to.

Prenajímam kávovary a dodávam kávu. Podpísal som zmluvu na prenájom kávovaru a mlynčeku s firmou ABC, ktorá má 2 konateľov. Zmluvu podpísal jeden z nich (majú rovnaké právomoci). Prvé 2 splátky boli uhradené no potom mi majiteľ prestal platiť a povedal, že sro predáva a bude to splácať nový majiteľ. Súhlasil som. Nový majiteľ sa mi ozval a mali sme sa stretnúť, no vždy to odkladal a teraz už má vypnutý mobil. Písal som list, ale neprevzal ho. Dnes som to išiel dať na vymáhanie a keď som otvoril ORSR, tak vo firme už bol zas nový majiteľ (3. v rade). Mega úsilím sa mi podarilo nájsť číslo na otca druhého majiteľa, ktorý mi povedal, že jeho syn (2. majiteľ sročky) bol do predaja vtlačený pod nátlakom a nevie čo kupoval a podpisoval. (predpokladám, že mu dali par eur a dement to podpisal). Takže čo teraz? Druhý majiteľ ani nevedel, že daná sro prevádzkuje kaviareň. Prvý majiteľ ešte nevie, že už viem všetko, takže by to chcelo nejak využiť situáciu.

Keď som ešte volal 1. majiteľovi, tak sa to snažil uhrať na to, že on to už predal a nemá s tým nič spoločné. Keď som bol osobne navštíviť kaviareň, tak bola vždy zatvorená.

Aký postup mi odporúčate? trestné oznámenie asi nemá reálny zmysel. Aj otec 2. majiteľa sa chystá podať oznámenie na prvého majiteľa. Malo by to väčšiu "silu" ak by som oznámenie podali naraz? Ďakujem za vaše rady
Dantess
10.10.12,14:16
ešte toľko ako mi volal 2. majiteľ po odkúpení kaviarne. Predpokladám, že to bol len nejaký kamarát toho prvého a naťahovali čas, aby som bol kľudný a neriešil to. Stále sa stretnutia posúvali, takže podľa mňa len ťahali čas. Keďže som osobne nikdy nestretol 2. majitela, tak neviem ako vyzera ani aký má hlas..
Dantess
11.10.12,16:05
Takže reálne sa asi nič nedá robiť, čo? Skvelé podnikanie na Slovensku. Spravím si sro, poberiem autá, pôžičky a potom nejakému feťákovi prepíšem za 50eur a už s tým nič nemám. Políciu to nezaujíma, súdy sú bezmocné. Hlavne aby som platil dane, odvody a držal hubu