Palo 123
10.10.12,16:37
Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc zamestnávateľ mi prispieva na dopravu do zamestnania určitú sumu vo forme nepeňažného príjmu aspoň tak je to uvedené na výplatnej páske. Táto suma je zahrnutá do hrubej mzdy a zdanená to sa mi zdá v poriadku, ale z čistej mzdy mi následne sumu nepeňažného príjmu opäť odráta, takže v podstate mi na dopravu neprispeje nič. Mňa zaujíma či je takéto konanie v súlade so zákonom, pretože mi touto sumou nepeňažného príjmu navyšuje hrubú mzdu teda mám aj vyššiu daň a nakoniec mi aj tak sumu odráta z čistej mzdy.

Za odpovede vopred ďakujem.
Mila123
10.10.12,14:53
so zrážkou zo mzdy si musel súhlasiť, ako ti ju zamestnávateľ vysvetlil, že prečo , resp. čo zráža?
Palo 123
10.10.12,14:58
Bolo mi povedané že je to príspevok na dopravu o zrážke som nevedel. Ten súhlas ma mať písomnú formu, alebo stačí ustna dohoda?
Mila123
10.10.12,15:13
jedine iba písomnú dohodu, iná nie je možná.....§ 131, ods. 3 ZP znie.....alebo máte iný , napr. mzdový predpis z ktorého to ´vyplýva?
(3) Ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec zrážok uvedených v odsekoch 1 a 2, môže zamestnávateľ vykonávať len na základe písomnej dohody so zamestnancom o zrážkach zo mzdy, alebo ak povinnosť zamestnávateľa vykonávať zrážky zo mzdy a iných príjmov zamestnanca vyplýva z osobitného predpisu.
Palo 123
10.10.12,15:34
ako ja zamestnanec môžem zistiť čí existuje tento mzdový predpis, kde ho môžem nájsť? mám k nemu prístup?
Mila123
10.10.12,20:09
ako ja zamestnanec môžem zistiť čí existuje tento mzdový predpis, kde ho môžem nájsť? mám k nemu prístup?
mal by si mať prístup v zamestnaní........popr. opýtaj sa mzdárky, podľa čoho postupujú......