tominoBLA
10.10.12,16:46
Aj v mužskom svete dokonalých samcov sa stane, že sa chlap sekne. Vyhral som na ....... zlatý šperk v hodnote 300 €. Keďže mám priateľku, chcel som snubný zlatý prsteň s diamantom. Zadal som veľkosť, o 10 dní prišiel, krásny, s certifikátom, pekná krabička, ukážkové balenie... no krása. Prišiel môj veľký deň, naplánovaný do detailov - kino, večera, doma kytica, kľaknutie na koleno, požiadanie o ruku a "Áno". Nastokujem prsteň, veľký. Tak akurát na palec... Priateľka sa len smiala. So strachom na druhý deň volám na kontakné číslo v obchodných podmienkach. Bol som si istý, že mi to nezmenšia, však som to mal zadarmo. Na moje prekvapenie boli skvelí, veľmi milí. Poslali mi merač prsta, prišiel na druhý deň.ˇVrátil som im prsteň a o týždeň som mal doma nový prsteň, ktorý perfektne sedel. Takže ....... ako obchod odporúčam! A ďakujem ešte raz takto verejne.
Mila123
10.10.12,14:49
neskutočné........neuveriteľné.........ako v rozprávke, až začínam pochybovať, či nie je to skrytá reklama na vlastný shop......

alebo som až taká naivná, že si chcel poďakovať ........
účtovník 007
10.10.12,14:54
Po dlhej dobe príspevok, ktorý chváli obchod. Skutočne služby na profesionálnej úrovni. Priateľka sa dúfam potešila, aj keď ju na prvýkrát rozosmial. Je pekné, že si sa s nami o skúsenosť podelil. Prajem veľa šťastia vo Vašom ďalšom spoločnom živote.
Marína
10.10.12,14:55
tominoBLA
10.10.12,14:56
Na facebooku som vyhral :) Tiez som tym sutaziam tam neveril, ale asi su aj vynimky. Vlastne dali mi ten prsten za 10 eur symbolickych, kvoli fakture. Nemal som problem zaplatit.
tominoBLA
10.10.12,14:57
Tiez som to bral ako znamenie, ze sa mam ozenit, lebo sa mi do toho nechcelo :D
tominoBLA
10.10.12,14:58
Aj moja mama zaúradovala, keď som sa jej pochválil, že som vyhral. Vyhlásila, že sa mám oženiť.
Marína
10.10.12,14:59
neskutočné........neuveriteľné.........ako v rozprávke, až začínam pochybovať, či nie je to skrytá reklama na vlastný shop......

alebo som až taká naivná, že si chcel poďakovať ........
Milka, zdá sa, že nie je, zrejme sa Tomi prvýkrát so stránkou stretol tu http://www.porada.sk/t193123-preco-sa-zenit-ked-sa-50-manzelstiev-rozvadza.html#post2048818
2weird2die
10.10.12,15:51
Gratulujem, nech je aj to manželstvo jedna veľká výhra.
danushka
10.10.12,16:02
Milka, zdá sa, že nie je, zrejme sa Tomi prvykrát so stránkou luxurysperk stretol tu http://www.porada.sk/t193123-preco-sa-zenit-ked-sa-50-manzelstiev-rozvadza.html#post2048818

Ach jaj, život je plný náhod :D a obaja nielen Tomi, ale aj jansmrek1111 založili svoje kontá na Porade 25.4.2012...
Tak nech sa nám teda všetkým len tie príjemné náhody dejú, nech sa máme z čoho teškať. :)
Marína
10.10.12,16:07
Teda tak je to, Danuška. Ty si ale koumák.;-)
tominoBLA
10.10.12,16:11
mali by ste sa tiez zucastnit nejakych sutazi :) kto nehra nemoze ani vyhrat
veronikasad
10.10.12,16:13
mali by ste sa tiez zucastnit nejakych sutazi :) kto nehra nemoze ani vyhrat
Len si nezabudni odložiť euráčiky na zdr.poistenie. Výhra podlieha zdaneniu aj odvodom do ZP ...
danushka
10.10.12,16:15
Ak ma niečo v živote osvieti a nabudí k správnemu rozhodnutiu, rada sa s Poradou podelím o svoje radostné pocity :))))))))))))))))))
danushka
10.10.12,16:18
Len si nezabudni odložiť euráčiky na zdr.poistenie. Výhra podlieha zdaneniu aj odvodom do ZP ...
Jaj Veroničko, prečo nám kazíš ilúzie a radosť z možnej výhry, dlho to netrvalo a už sme späť v slovenskej realite. :D
bodliak
10.10.12,16:24
Neboj sa, na oplátku Ti ona kúpi prezervatívy.
A budú Ti veľké.
arizona
10.10.12,19:16
povodne robila reklamu tomuto obchodu cucoriedka88,ale asi zabudla heslo, tak si zalozila dalsie dva nicky...alebo, ze by to bola nevesta??? :-D
Chobot
10.10.12,21:48
Aj v mužskom svete dokonalých samcov sa stane, že sa chlap sekne. Vyhral som na ........ zlatý šperk v hodnote 300 €. Keďže mám priateľku, chcel som snubný zlatý prsteň s diamantom. Zadal som veľkosť, o 10 dní prišiel, krásny, s certifikátom, pekná krabička, ukážkové balenie... no krása. Prišiel môj veľký deň, naplánovaný do detailov - kino, večera, doma kytica, kľaknutie na koleno, požiadanie o ruku a "Áno". Nastokujem prsteň, veľký. Tak akurát na palec... Priateľka sa len smiala. So strachom na druhý deň volám na kontakné číslo v obchodných podmienkach. Bol som si istý, že mi to nezmenšia, však som to mal zadarmo. Na moje prekvapenie boli skvelí, veľmi milí. Poslali mi merač prsta, prišiel na druhý deň.ˇVrátil som im prsteň a o týždeň som mal doma nový prsteň, ktorý perfektne sedel. Takže.......... ako obchod odporúčam! A ďakujem ešte raz takto verejne.

To je všetkok pekné, ale mám silný dojem, že si len robíš reklamu na svoju firmu. Všetko tomu nasvedčuje - žiadna súťaž o šperk v hodnote 300 EUR na tej stránke nie je, posledná súťaž, čo tam bola, je z januára 2012. Aj to spojenie s nickom jansmrek1111 je veľmi podozrivé.

Ale aby si nepovedal, príspevok ti nechám, ale bez tej reklamy. Ak si to naozaj vyhral, nech ti závistlivci závidia.
danushka
10.10.12,21:52
Ale aby si nepovedal, príspevok ti nechám, ale bez tej reklamy. Ak si to naozaj vyhral, nech ti závistlivci závidia.

A sakra Chobot, veď my si tu prajeme, akáže závisť!:)

TominoBLA, do roka proroka a teraz sa venuj manželke, na Poradu sa vykašli!
Však si dáky chlap, nie?



http://www.porada.sk/image.php?u=83659&dateline=1208044427

arizona (http://www.porada.sk/member.php?u=83659) 2 Hours Ago #23274

povodne robila reklamu tomuto obchodu cucoriedka88,ale asi zabudla heslo, tak si zalozila dalsie dva nicky...alebo, ze by to bola nevesta??? :-D

vravíš čučoriedka? :)
nuž moje mile premilené čučoriedky ba i černice,
mám vás veru v ešopíku plné čapice,
kto vás vyhrá, ten vás zozbiera,
nech sa nám tu Tomík rýchlo z tejto srandy pozbiera....
marjankaj
10.10.12,22:02
Jaj Veroničko, prečo nám kazíš ilúzie a radosť z možnej výhry, dlho to netrvalo a už sme späť v slovenskej realite. :DNo už sa tu nejakí radovali, že vyhrali auto. No keď im prišlo zaplatiť daň 19% tak auto predali, aby mali na daň. Avšak si zabudli odložiť ďalších 14% na ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, ktoré im posiela ZP v týchto dňoch. A teraz nevedia odkiaľ na to zoberú.:eek:

http://www.porada.sk/t199571-dan-z-vyhry-vydavky-znizenie-sumy-o-zaplatene-poistne.html#post2141455
Ferdosondo
11.10.12,03:47
Až čas ukáže, či tá výhra bola naozaj výhrou(keď sa Ti do ženenia nechcelo).
Braňo
12.10.12,05:16
Povedal by som, že dokonalý samec nie si, pokiaľ sa nespýtaš partnerky akú má veľkosť prsta na obrúčku.
inkana
12.10.12,05:40
Len si nezabudni odložiť euráčiky na zdr.poistenie. Výhra podlieha zdaneniu aj odvodom do ZP ...


mimotemy prepáčte, čo znamená, že výhra podlieha odvodom do ZP?

Keď vyhráš v TV súťaži peňažnú výhru, televízia pošle už zdanenú výhru (to viem naisto), ale či si má dotyčný ešte podať nejaké "priznanie výhry" do ZP? Podotýkam, je zamestnaný, odvody platí za neho firma, resp. nemusí si platiť sám odvody.

A od kedy je platný takýto zákon?

Ďakujem
Braňo
12.10.12,06:09
RZZP mu "pripraví" jeho zdravotná poisťovňa. Hovoríme o odvodoch z výhry, nie zo závislej činnosti.

Pozri spodnú časť :
http://www.health.gov.sk/?clanok-2
marjankaj
12.10.12,06:25
RZZP mu "pripraví" jeho zdravotná poisťovňa. Hovoríme o odvodoch z výhry, nie zo závislej činnosti.

Pozri spodnú časť :
http://www.health.gov.sk/?clanok-2
No je zaujímavé porovnať výhru 10000 € v hotovosti. Zdanená zrážkou. Teda do ZP sa neplatí.
a vecnú výhru v sume 10000 €, ktorú si musí daňovník sám zdaniť. Avízo iba pošlú na DU. Teda kontrolovať to majú s čím. A tu o pol roka príde "pozdrav" zo zdravotnej poisťovne.
inkana
12.10.12,09:16
Ďakujem, jednalo sa o výhru 1500 € v hotovosti. Prepošlem mu to, nech si to zistí, ako je tom. Ešte raz vďaka
deane7
12.10.12,15:55
Jedinou výhrou je v mojom prípade moja žena - aj za ňu mi pošle ZP tých 14% zaplatiť? Aj penále za 36 rokov?
Tweety
12.10.12,15:56
Jedinou výhrou je v mojom prípade moja žena - aj za ňu mi pošle ZP tých 14% zaplatiť? Aj penále za 36 rokov?
No, ak ju dáš v DP do príjmov, tak áno.:---
deane7
12.10.12,16:07
a ak ju zatajím?
Tweety
12.10.12,16:11
bude zatajená
wirgi
11.04.13,05:34
Otvoril si štyri staré témy a spomínaš tú istú internetovú stránku robíš si reklamu??
buchač
11.04.13,05:35
...a čo iné ????