MikuP
10.10.12,17:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať na postup rodiča pri úraze na hodine telesnej výchovy v konkrétnom prípade:
- úraz sa stal pri hádzaní medicimbalu, keď sa odrazil a bolestne zasiahol dcéru zboku do krku a sánky
- učťiteľka ju poslala prezliecť a sadnúť na lavičku, nekontaktovala nás, ani škola nezabezpečila lek. vyšetrenie, musela porušiť školský poriadok a zavolať, aby sme pre ňu došli, absolvovali sme ošetrenie na pohotovosti, vyšet. u neurológa a ortopéda, dostala fixný golier na krk, min. 8 dní bude doma
- na druhý deň sme triedneho požiadali o vyhotovenie záznamu o školskom úraze, dozvedeli sme sa že dotyčná učiteľka reagovala rozčúlene, kričala po žiakoch ,že či majú na telesnej vyšívať a že nemehlo nevie chytiť loptu (2kg medicimbal:confused:)
Chcela by som vedieť na čo mám nárok ako rodič zo strany školy (okrem postupu pri registrácii školského úrazu)
Ďakujem
alaya1
10.10.12,16:03
Urcite mal ucitel okamzite spisat zaznam o uraze.
Navstivte riaditelstvo skoly a ziadajte ten zaznam, neviem, ci mate dieta poistene v skole, su poistky, ktore sa vztahuju aj na urazy v skole. Dajte si po skonceni PN dieta obodovat.

Nemam rada takych ucitelov, ktori za vsetkym vidia len chybu deti a nepriznaju, ze nie kazdy je olympionik.
bubkoch
10.10.12,16:07
nechapem, aky uraz sa vlastne stal ?
a co ze nie kazdy je olympionik ? to preto nemoze hadzat medicimbalom alebo preskakovat kozu ? co z tych deti preboha robime ?
ja ked vidim ako takmer vsetci rodicia cestou zo skoly nesu skolsku tasku tak by som kazdeho vyfackal ... neskutocne ako su dnesne decka rozmaznavane ... ako aj v tomto pripade
alaya1
10.10.12,16:18
Ak dieta ma byt 8 dni PN, tťak sa snad uraz stal, nie?
MikuP
10.10.12,16:29
To áno, mňa ale zaujíma ako mám z postu rodiča postupovať v škole. Pri spisovaní záznamu o registrovanom školskom úraze by mal byť prizvaný zákonný zástupca žiaka, ale problém je v tom, že nás zatiaľ zo školy nikto nekontaktoval, zajtra tam idem a neviem, čo môžem a čo nemôžem žiadať.
Viem, že škola je ohľadom úrazov žiakov poistená.
bubkoch
10.10.12,16:29
Ak dieta ma byt 8 dni PN, tťak sa snad uraz stal, nie?

nie nemusel

...no vidim ze dakto zacina davat neuzitocne ... ked ti to spravi radost daj si ich kolko chces
alaya1
10.10.12,16:32
To áno, mňa ale zaujíma ako mám z postu rodiča postupovať v škole. Pri spisovaní záznamu o registrovanom školskom úraze by mal byť prizvaný zákonný zástupca žiaka, ale problém je v tom, že nás zatiaľ zo školy nikto nekontaktoval, zajtra tam idem a neviem, čo môžem a čo nemôžem žiadať.
Viem, že škola je ohľadom úrazov žiakov poistená.

Chod za riaditelom skoly, aby prizval aj vyucujuceho TV,my v skole mame povinnost spisat aj taky zaznam, ak sa dietatu pusti z nosa krv, alebo spadne a ma na hlave "bozulu". taku povinnost ma kazdy.

Opytaj sa, preco ste neboli telefonicky informovani a zavolani, ako rodicia do skoly, ked sa stal ten uraz, lekar by mal vediet, ze sa jedna o uraz v skole.

Mas narok na to poistenie, ak je dieta v skole poistene,ako som uviedla, ale to treba zrejme bodovanie a to sa da az po ukonceni PN.Mozno ma dieta uzavrete aj ine poistky, no to vies ty.
MikuP
10.10.12,16:32
... nuž tak nechápete...
bubkoch
10.10.12,16:34
hej ... a tiez nechapem rodicov ako si ty ...
willma
10.10.12,17:52
bubkoch tentokrát ti musím kategoricky odporovať : moja blcha mala úraz v škôlke, 10 stehov na čele. Učiteľka, ktorá mala dávať pozor, ako som sa neskôr dozvedela, bola niekde inde len nie pri deťoch. Ale dllllho predlho, pri stretnutiach nezabudla podotknúť, keby decko nebehalo úraaz sa nestane. A samozrejme prvá starosť bola po mojom príchode do škôlky z .... bať ma, že nemá na mňa kontakt a nevie sa mi dovolať a čo si to predstavujem. Pritom na začiatku každého školského roku sa všetky relevantné údaje obnovujú a udávala som minimálne 5 kontaktov keby niečo. Zhodou okolností som v ten deň sedela celý čas na stoličke v kancli- lebo na prvý kontakt maminy jej spolužiaka som okamžite reagovala. Takže je to naozaj na svedomí každého učiteľa a nie v prešpekulovanosti rodičov. A okrem iného aj zákon o BOZP pamätá na takéto prípady.
bubkoch
10.10.12,18:06
bubkoch tentokrát ti musím kategoricky odporovať : moja blcha mala úraz v škôlke, 10 stehov na čele. Učiteľka, ktorá mala dávať pozor, ako som sa neskôr dozvedela, bola niekde inde len nie pri deťoch. Ale dllllho predlho, pri stretnutiach nezabudla podotknúť, keby decko nebehalo úraaz sa nestane. A samozrejme prvá starosť bola po mojom príchode do škôlky z .... bať ma, že nemá na mňa kontakt a nevie sa mi dovolať a čo si to predstavujem. Pritom na začiatku každého školského roku sa všetky relevantné údaje obnovujú a udávala som minimálne 5 kontaktov keby niečo. Zhodou okolností som v ten deň sedela celý čas na stoličke v kancli- lebo na prvý kontakt maminy jej spolužiaka som okamžite reagovala. Takže je to naozaj na svedomí každého učiteľa a nie v prešpekulovanosti rodičov. A okrem iného aj zákon o BOZP pamätá na takéto prípady.

a v com mi akoze odporujes ?
vsak 10 stehov alebo zlomena ruka je nieco ine ako udrety krk od lopty ... susedov chlapec spadol na schodoch lebo ich bral po 6, tiez ho to trocha bolelo (ako kazde silnejsie udretie), tiez mal ten sal na krku a uz o 2 dni s nim hral futbal ...
fakt je ten ze dnesne deti su rozmaznane a rodicia precitlivelí a arogantní
willma
10.10.12,18:21
vieš, ja som bola vtedy skoro na vraždu - a to nie som žiaden precitlivený rodič. Ono úraz sa stal aj v prípade medicimbalu a malo sa to riešiť a punktum. Mám veľa skúseností, že rodičia mávnu rukou a nemajú chuť sa domáhať svojich práv práve pre taký postoj aký máš ty. V školách všetky úrazy veľmi radi zametajú pod koberec a nechcú a nemajú záujem ich riešiť.
logomania
11.10.12,13:09
bubkoch,
ak bude mať tvoje dieťa úraz v škole, spomeň si čo si napísal. Tu nejde o to, či dieťa malo zlomenú ruku alebo "len" buchnutý krk - jedno aj druhé je úraz či sa ti to páči, alebo nie! Tu ide o prístup učiteľa a školy k danej skutočnosti.
expeeert
11.10.12,14:08
Pravdu máte aj jedni aj druhí - učiteľka spravila chybu že to neohlásila a mala poslať dieťa na vyšetrenie, ale zase netreba za úraz hádzať všetku vinu na učiteľov - a zvlášť na telesnej výchove - to by tie decká potom fakt nemohli cvičiť ani nič robiť a učiteľ nezabráni tomu že dieťa zakopne, nechytí loptu a podobne. Úraz sa môže stať pri akejkoľvek činnosti, nedá sa mu úplne zabrániť, akurát by sa malo minimalizovať riziko vzniku úrazu.
Učiteľku nech riaditeľ napomenie ako sa treba správať pri úraze, aby sa takéto chovanie viac neopakovalo.
Vebi34
11.10.12,21:22
Ja sa len opýtam či je presne formulovaný úraz, čo to vlastne je. A prečo má dcéra golier na krku? Preventívne- pre istotu alebo je nejaká 8 dňová diagnóza?