mony209
10.10.12,18:58
Ahojte potrebovala by som pomoc pri hľadaní internetu. Potrebujem ho na sťahovanie a hranie :)
Ako viem či je internet rýchly? Aké parametre treba porovnávať pri poskytovateľoch týchto služieb?
Som úplný začiatočník....

Ďakujem Vám krásne za rady a pripomienky...
ACCNT
10.10.12,18:09
pozor aby realita nebola na zaplakanie v porovnani s papierovymi hodnotami, nakolko urcite si nekupite garantovanu linku.
kedze to ma byt na hranie, tak sa odporucam vyhnut wifi, lebo dneska to robia(na par vynimiek) uz kadejaky diletanti.
najlepsie je zistit si dostupne firmy cez google a potom hodit do googlu nazov firmy a slovo skusenosti, pripadne referencie,... a ak su to nejaky neseriozny ludia, urcite o nich bude dost popisane ;)
alebo sa informovat u susedov/znamych, ze aky maju net a ako su spokojny. potom si vybrat tarif, ktory bude vyhovovat.


ak tam mate fibernet, tak ten vyhovuje. a urcite sa vyhnut dsl od UPC :D
nunenko
10.10.12,18:10
http://www.porovnat.sk/
najprv si zisti aké máš možnosti výberu
Dubak2000
10.10.12,18:16
zacal by som asi podla toho co je v tom mieste dostupne a potom podla vyuzitia. Niekde je k dispozicii internet ku kablovke, niekde DSL, niekde mobilne pripojenia roznych typov, niekde mikrovlnne pripojenie atd. Potom je podstatne pouzitie.. trebars DSL ma pomale odosielanie dat - takze ak niekde ukladam data na siet tak sa to moc nehodi (ja som cez DSL zalohoval svoje data na siet niekolko mesiacov:). Ak chcem hrat online hry (ale zalezi ake - facebook hry a pod tam je to jedno) tak potrebujem take pripojenie co ma rychlu odozvu (ping). Potom moze byt dolezita spolahlivost, niekedy miestny poskytovatel moze mavat vypadky. Atd. Takze by som si zistil v okoli ake pripojenie pouzivaju susedia a posudil ci sa to hodi aj mne. A Ak nevies co chces presne tak by som si dal pozor na zmluvy s viazanostou. To sa potom neda zmenit XX mesiacov. Ale casto hlavne mobilne pripojenie je mozne dohodnut na skusku, operator zapozicia modem na par dni na vyskusanie ci je v mieste signal a pod. Kabel asi nikto na skusku natahovat nepojde.
A ak neplanujes stahovat nejake velke veci tak nepotrebujes nejaku ohromnu rchlost. Myslim ze na bezne pouzitie ci je to 4 MBit alebo 16 MBit je celkom jedno. Horsie je ta odchodzia rychlost u DSL (napr ak davam robit fotky do fotolabu cez internet tak to odosiela aj 2-3 hodiny).
newmi
10.10.12,18:42
v SS ti posielam odkaz na konkurencny server kde som o tom napisal clanok ;-)



ak tam mate fibernet, tak ten vyhovuje. a urcite sa vyhnut dsl od UPC http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
dsl od UPC? :-D kde?
ACCNT
11.10.12,14:33
preklep. nie je to dsl, ale myslel som chello. mozno ze po optike im to chodi lepsie.
janok5
11.10.12,15:04
určite je vhodné investovať do OPTIKY ale skutočnej - nie na koaxiálnych kábloch ...
mecky
11.10.12,15:06
určite je vhodné investovať do OPTIKY ale skutočnej - nie na koaxiálnych kábloch ...
hm, tak to moze byt koncovemu uzivatelovi celkom fuk, ako to ma dovedene do bytu, jedine zaujimave veci su rychlost/kvalita/cena
newmi
11.10.12,19:00
určite je vhodné investovať do OPTIKY ale skutočnej - nie na koaxiálnych kábloch ...

urcite nie. Ani optika nie je vzdy vyhra ked provider na to kasle. Popytaj sa napr. po Prievidzi na Fibernet od Orange, kamarat spominal, ze tam maju dost problemy (caste vypadky). Rychly net ti je na 2 veci, ked ti kazdu chvilu pada. Treba ist nielen podla rychlosti a ceny ale aj kvality a spolahlivosti.
mandelinka
12.10.12,20:56
Odporucil by som ti zobrat si svoj notas k znamemu, ktory sa pysi rychlym pripojenim a otestovat si aku rychlost (upload/download) naozaj vyuzivas pri plnom vytazeni (t.j. stahovanie, hry, surfovanie, a pod.). Predtym si nainstaluj nejaky maly net monitor, napr. http://netspeedmonitor.en.softonic.com a po par hodinas budes mudrejsi. Ta upload rychlost je v dnesnej dobe stale viac a viac dolezita, Dubak2000 to spravne podotkol pri priklade nahravania fotiek. Dalsim dobrym prikladom je napr. nahravanie videa na youtube - ak to mas v plane tak zabudni na DSL a ber min. 500kbps, idealne 1Mbps na uploade.