mysimis
22.02.06,13:55
Práve vypisujem výpis z DP k dani z príjmov FO za rok 2005 - stiahla som si ho z internetu zo stránky soc.poisťovne. Chcem sa opýtať či toto tlačivo platí aj naďalej aj pre ZP, lebo na ich stránkach som takéto tlačivo nenašla.
Iveta
22.02.06,14:01
vaanja
22.02.06,14:53
pozri prílohy na pravej strane: http://www.porada.sk/showthread.php?t=19254&highlight=v%FDpis+2005

???
pripajam sa s prosbou o zodpovedanie povodnej otazky, nejako sa mi nepodarilo najst v linku od Ivetky ci vypis z DP plati pre ZP. Bol som upozorneny, ze do ZP treba nejake nove tlacivo, ktore este nikde nemaju...

Doplnim konkretnu odpoved z VSZP: SZČO v roku 2006 už nie je povinný odovzdať zdravotnej poisťovni tlačivo Výpis z daňového priznania za rok 2005. Musí však do 30. 06. 2006 urobiť ročné zúčtovanie poistného, v ktorom uvedie potrebné údaje zo svojho daňového priznania.

Tlacivo vsak na strankach vszp zatial nie je. a ci bude?
Katija
22.02.06,16:00
???
pripajam sa s prosbou o zodpovedanie povodnej otazky, nejako sa mi nepodarilo najst v linku od Ivetky ci vypis z DP plati pre ZP. Bol som upozorneny, ze do ZP treba nejake nove tlacivo, ktore este nikde nemaju...

Doplnim konkretnu odpoved z VSZP: SZČO v roku 2006 už nie je povinný odovzdať zdravotnej poisťovni tlačivo Výpis z daňového priznania za rok 2005. Musí však do 30. 06. 2006 urobiť ročné zúčtovanie poistného, v ktorom uvedie potrebné údaje zo svojho daňového priznania.

Tlacivo vsak na strankach vszp zatial nie je. a ci bude? Je to tak ako ti povedali vo VSZP. Tlačivo Výpis z DP slúži len pre SP ako podklad pre výpočet poistného na ďalšie obdobie. SZČO bude robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia RZ_B, alebo RZ_X a súčasťou zúčtovania bude aj výpočet preddavku na ZP. Takže musíš vydržať, lebo ešte asi nie sú definitívne schválené tlačivá. Katija:):cool:
Vevey
21.03.06,06:45
Tlacivo VYPIS vydane SP rozdavaju i v VsZP a okrem neho i Vykaz, to je uz take modre tlacivo ich vyroby. Treba VYPIS odovzdat uz do 8.4.2006, a je to presne to tlacivo zo stranok SP, ktore je v tom linku v prispevku #2 spomenute. VYKAZ do 30.6.2006.

RZ ZP je nieco uplne ine, treba to do 30.6.2006, ale tlaciva k tomu nemaju a budu mat podla VsZP az v aprili-maji.
Staniky
21.03.06,09:33
Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná predložiť príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne do 30. júna 2006 výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok. Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania podľa zákona je povinná predložiť do 30. septembra 2006 príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok
ZuzanaP
21.03.06,11:20
Akurát som dovolala s milou pani vo VŠZP a oni výpis nechcú, len ročné zúčtovanie.
Iveta
21.03.06,11:34
Tlacivo VYPIS vydane SP rozdavaju i v VsZP a okrem neho i Vykaz, to je uz take modre tlacivo ich vyroby. Treba VYPIS odovzdat uz do 8.4.2006, a je to presne to tlacivo zo stranok SP, ktore je v tom linku v prispevku #2 spomenute. VYKAZ do 30.6.2006.

RZ ZP je nieco uplne ine, treba to do 30.6.2006, ale tlaciva k tomu nemaju a budu mat podla VsZP az v aprili-maji.

Do ZP sa Výpis z DP za r. 2005 už nebude odovzdávať - bude len RZ poistného do 30.6.2006 - včera aj dnes o tom hovorili už aj v rádiu.