Frando
10.10.12,21:17
Dobrý deň chcel by som sa opýtať ako funguje zrieknutie sa dieťaťa. Ak sa rodič dieťaťa zriekne musí si naďalej plniť vyživovaciu povinnosť, keď dieťa študuje na VŠ ale už býva samostatne. Ake papiere k tomu treba??
kopretinka
10.10.12,19:20
zrieknuť dieťaťa sa môže matka po pôrode,ale neviem o tom,žeby sa to dalo urobiť s dospelým človekom,študentom,a iba preto,že mu nechceš platiť VŠ
alaya1
10.10.12,19:35
Vlastneho dietata sa zriekne len totalny PAKO:
ondrejvla
10.10.12,19:44
Vo svojom živote som už zažila veľa, aj to, že vlastný rodič nemal záujem o svoje dieťa a napriek tomu posielal výživné, i s krkavcami, ktorí si neplnili ani toto, ale aby sa niekto zriekol dospelého vlastného dieťaťa ešte nie... Nebolí ťa ani to, že nikdy nespoznáš vlastné vnúčatá? Alebo ti tak veľmi vlastné dieťa ublížilo, že nerešpektuješ zákony rodiča a dieťaťa, nie tie z právnej stránky, ale tie obyčajné ľudské vo vzťahu otec a syn, či dcéra? Ľutujem ťa, nikdy si nepoznal lásku, inak by si nikdy nerozmýšľal nad takýmto rozhodnutím. Je mi do plaču, tak veľmi ľutujem tvoje dieťa, že má takéhoto rodiča...
Frando
10.10.12,19:44
Ja sa pytam len preto lebo som pocul, ze tak ludia ktory si to nezasluzili dostali stipendia od statu tak preto sa pytam ci je to mozne
Frando
10.10.12,19:45
Ja sam dieta este nemam len ma to zauimalo ci moze nieco take sud odklepnut alebo podobny organ.
alaya1
10.10.12,19:47
Mna bytaka vec nenapadla, ani keby som deti nemala!!...
Ci je lepsie byt zrieknute decko a mat soc. stipko na skole?
ondrejvla
10.10.12,19:50
Už ten nápad je chorý!
Frando
10.10.12,19:51
Ja som touto otazkou nemyslel ziadne moralne hladisko len, co som pocul, ze ako ludia obchadzaju tento tento system sam studujem pravo a preto ma to zaujalo ci nieco take existuje alebo to nemusi sa to volat zrieknutie to len mna napadlo ako najvystiznejsi vyraz
willma
10.10.12,19:51
Vlasti sploditeľ mojej druhorodenej jaksi obmedzil styk len na splátky výživného aj to prostredníctvom exekútora. A to je v zákone o rodine nejaký "múdry" paragraf, že ja som povinná informovať otca dieťaťa - no tudle - nudle- môže ma akurát tak ..... aj súd aj sploditeľ. Len pre doplnenie: cudzí chlap jej dopraje viac lásky a pozornosti.
Mila123
10.10.12,19:52
Frando rieši sociálne štipendium nejakým, nekalným spôsobom......ale zabudol, že ho Čaplovič novelizáciou Vyhlášky z MŠ predbehol.......

preštuduj si Vyhlášky, ich aktualizáciu a potom sa zariaď......
alaya1
10.10.12,19:53
Kto studuje pravo, snad by mal v tomto ohlade mat viac vedomosti, ako my laici tu na porade.

Tak porad ty nam, ako to vlastne je.
Frando
10.10.12,19:55
Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem
Mila123
10.10.12,19:58
Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem
pokiaľ viem, chodilo to tak, že si študent vyžiadal zo súdu výživné na seba od otca i od matky.....teraz platí, že rozhodnutia súdov sú akceptované iba v prípade, že rodičia sú rozvedení, resp. do príjmu sa nebude počítať príjem rodičov, kt. sú rozvedení.......takto som to mala vysvetlené.....
alaya1
10.10.12,19:58
Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem


jasne na pravnickej v KE to bolo bezne. Konecne, ze to sprisnili, deti, co to potrebuju nedostali, pre par eur navyse, spekulanti hej. Opytaj sa na studijnom, ved ti poradia.-)
Frando
10.10.12,20:01
pokiaľ viem, chodilo to tak, že si študent vyžiadal zo súdu výživné na seba od otca i od matky.....teraz platí, že rozhodnutia súdov sú akceptované iba v prípade, že rodičia sú rozvedení, resp. do príjmu sa nebude počítať príjem rodičov, kt. sú rozvedení.......takto som to mala vysvetlené.....
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.
Mila123
10.10.12,20:03
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.
Frando, čo si mal na maturite zo SJ? robíš hrúbky!!!!!!!
tak to nechám na právnikov......
alaya1
10.10.12,20:03
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.


Ved pisem, opytaj sa na studijnom.
Mila123
10.10.12,20:04
Ved pisem, opytaj sa na studijnom.
Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????
alaya1
10.10.12,20:08
Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????


Ved prave preto ho tam posielam, aby vedeli oni, co za novinky su zase v obehu. je mi z toho zle.
buchač
10.10.12,20:16
Ja som touto otazkou nemyslel ziadne moralne hladisko len, co som pocul, ze ako ludia obchadzaju tento tento system sam studujem pravo a preto ma to zaujalo ci nieco take existuje alebo to nemusi sa to volat zrieknutie to len mna napadlo ako najvystiznejsi vyraz


Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????
...a potom sa jeden čuduje , že čo za exoti vychádzajú z fakulty práva a následne ojedrbávajú nevedomých ...

Len sa ešte opýtam , kto je nevedomý ???



...kua , nuž nie zbytočne som toho názoru , aby sa za štúdium na všetkých vysokých školách spoplatňovalo ...
Potom nech si idú s tými " vedomosťami " šíry sveta kraj ...a nie ako doteraz - vyštuduje v podstate zadarmo a zdrhne dakde za lepším ...
alaya1
10.10.12,20:19
no, vystuduje este aj so socialnym stipkom, hoci ma matku, otca, mozno zazobanych, ale co uz- zriekli sa ho!!
Mila123
11.10.12,09:11
našla som ti niečo ,na preštudovanie....... http://studentskefinancie.sk/stipendium/vyzivne#.UHaatW8xoyY
BXLmiami
11.10.12,09:32
Ja som touto otazkou nemyslel ziadne moralne hladisko len, co som pocul, ze ako ludia obchadzaju tento tento system sam studujem pravo a preto ma to zaujalo ci nieco take existuje alebo to nemusi sa to volat zrieknutie to len mna napadlo ako najvystiznejsi vyraz
Učenlivý Slováčik,budúcnosť národa:D
veronikasad
11.10.12,09:36
Ja sa pytam len preto lebo som pocul, ze tak ludia ktory si to nezasluzili dostali stipendia od statu tak preto sa pytam ci je to mozne
Pochybné štipendia sa vybavujú iným spôsobom, nie zrieknutím dieťaťa - stanovením vyživovacej povinnosti cestou súdu dospelému dieťaťu. Vtedy sa dieťa posudzuje samostatne ...

Ako budúci právnik ešte musíš veľa študovať, aby si prišiel na všetky "diery" v sociálnom systéme tohto štátu.
Mila123
11.10.12,10:59
Pochybné štipendia sa vybavujú iným spôsobom, nie zrieknutím dieťaťa - stanovením vyživovacej povinnosti cestou súdu dospelému dieťaťu. Vtedy sa dieťa posudzuje samostatne ...

Ako budúci právnik ešte musíš veľa študovať, aby si prišiel na všetky "diery" v sociálnom systéme tohto štátu.

Veronika túto možnosť "využívali" a bola obmedzená novelizovanou vyhláškou......