Letko
11.10.12,06:35
Na jednej strane mŕtve ľudské telá ukazované na výstavách (The human body exhibition), na druhej strane zvieratá v cirkusoch. Rozdiel? Zatiaľ čo sa môžeme kochať mŕtvolami, zvieratá v cirkusoch to majú pravdepodobne spočítané vďaka ľuďom, ktorí zorganizovali petíciu za ich zákaz v cirkusoch.
Nositelia mŕtvych zvieracích koží v podobe kožuchov sú vo svete odsudzovaní, vystavovateľom mŕtvych ľudských tiel sa robí reklamná kampaň.
Zvieratá začínajú byť viac chránené ako človek, zvieratá sa dostávajú nad človeka.

Človek vs. zviera - kto vyhrá?
Llívia
11.10.12,04:57
Na jednej strane mŕtve ľudské telá ukazované na výstavách (The human body exhibition), na druhej strane zvieratá v cirkusoch. Rozdiel? Zatiaľ čo sa môžeme kochať mŕtvolami, zvieratá v cirkusoch to majú pravdepodobne spočítané vďaka ľuďom, ktorí zorganizovali petíciu za ich zákaz v cirkusoch.
Nositelia mŕtvych zvieracích koží v podobe kožuchov sú vo svete odsudzovaní, vystavovateľom mŕtvych ľudských tiel sa robí reklamná kampaň.
Zvieratá začínajú byť viac chránené ako človek, zvieratá sa dostávajú nad človeka.

Človek vs. zviera - kto vyhrá?
Zvieratá si samé nevybrali, že chcú byť vystavované v cirkuse. Ľudia v tej exhibícii áno, ich práva porušené neboli, rozhodli sa dobrovoľne a nikto ich pri príprave na vystavovanie/vystupovanie netýral.
Letko
11.10.12,05:08
Ako vieme, že tí ľudia sami chceli? Predstava, že by tam bola vystavená napr. moja babka nie je veľmi príjemná :(
Psov si tiež doma cvičíme a oni nemajú na výber. To, čo bolo prirodzené, sa zakazuje a naopak.
Llívia
11.10.12,05:33
Ako vieme, že tí ľudia sami chceli? Predstava, že by tam bola vystavená napr. moja babka nie je veľmi príjemná :(
Psov si tiež doma cvičíme a oni nemajú na výber. To, čo bolo prirodzené, sa zakazuje a naopak.
Ze to ľudia chceli sami tvrdia tí, čo výstavu pripravili.
Keby sa tovja babka dobrovoľne rozhodla, že tam bude vystavená, akým právom jej chceš brániť v jej slobodnom, dobrovoľnom rozhodnutí? Nikto ťa tam ísť nenúti.
Aké práva vystavených ľudí boli porušené?
Chobot
11.10.12,07:45
Ako vieme, že tí ľudia sami chceli? Predstava, že by tam bola vystavená napr. moja babka nie je veľmi príjemná :(
Psov si tiež doma cvičíme a oni nemajú na výber. To, čo bolo prirodzené, sa zakazuje a naopak.

Ktokoľvek môže dať súhlas, aby jeho telo bolo po smrti použité na vedecké účely, napr. pre lekárske fakulty.
pasuliatko
11.10.12,23:41
Ako vieme, že tí ľudia sami chceli? Predstava, že by tam bola vystavená napr. moja babka nie je veľmi príjemná :(
Psov si tiež doma cvičíme a oni nemajú na výber. To, čo bolo prirodzené, sa zakazuje a naopak.

tak,že svoje telo darovali na takéto účely? žeby?
Erzebeth
12.10.12,02:42
Tak, ako nechápem, že sa ide niekto pozerať na mŕtve ľudské telá, tak isto nechápem, že sa ide niekto pozerať na zbytočné trápenie zvierat v cirkuse. Každý živý tvor si zaslúži slušné zaobchádzanie. A zvieratá sa nemôžu samé obhajovať a brániť.
A neverím, že by niekomu zobrali babku a začali ju po smrti ukazovať bez jej zvolenia, či možno zvolenia jej rodiny. No je to zvrátené.
Mila123
12.10.12,05:38
moja dcéra študuje na LF UPJŠ v KE (všeobecné lekárstvo) a spomínala, že k ľudským telám sa pristupuje úctivo, je pravda učia sa na nich, pitvajú ich .......ale čo mňa zarazilo, resp. potešilo, slzy do očí mi nahnalo? na všetkých svätých či pamiatke zosnulých ich docentka anatómie poprosila (nie požiadala) ak sú medzi študentmi veriaci nech sa pomodlia a ak nie sú veriaci nech vzdajú minútkou ticha za tých, ktorú túto službu pre zdravie iných vykonali, resp. podstúpili......v pitevniach si zároveň zapálili sviečku ........
je to na každom z nás či takúto službu vykoná, alebo nie........
pasuliatko
12.10.12,07:55
Tak, ako nechápem, že sa ide niekto pozerať na mŕtve ľudské telá, tak isto nechápem, že sa ide niekto pozerať na zbytočné trápenie zvierat v cirkuse. Každý živý tvor si zaslúži slušné zaobchádzanie. A zvieratá sa nemôžu samé obhajovať a brániť.
A neverím, že by niekomu zobrali babku a začali ju po smrti ukazovať bez jej zvolenia, či možno zvolenia jej rodiny. No je to zvrátené.

ty vieš čítať?že telo si oni samovoľne zobrať nemôžu?a okrem toho nie su to slováci takže nás sa to netýka, na to musia mať povolenie aby telá mohli vystavovať. ja nechápem ,že ste takí nechápaví a neviete to konečne pochopiť...
pasuliatko
12.10.12,07:57
moja dcéra študuje na LF UPJŠ v KE (všeobecné lekárstvo) a spomínala, že k ľudským telám sa pristupuje úctivo, je pravda učia sa na nich, pitvajú ich .......ale čo mňa zarazilo, resp. potešilo, slzy do očí mi nahnalo? na všetkých svätých či pamiatke zosnulých ich docentka anatómie poprosila (nie požiadala) ak sú medzi študentmi veriaci nech sa pomodlia a ak nie sú veriaci nech vzdajú minútkou ticha za tých, ktorú túto službu pre zdravie iných vykonali, resp. podstúpili......v pitevniach si zároveň zapálili sviečku ........ je to na každom z nás či takúto službu vykoná, alebo nie........

veľmi pekné ale tu ti to nikto neuverí keď si stále myslia,že to urobili samovoľne...samozrejme,že sa k tým telám pristupuje dôstojne a nie ako s odpadkovým materiálom...ale to tu zbytočne budeme rozoberať...
Erzebeth
14.10.12,00:40
ty vieš čítať?že telo si oni samovoľne zobrať nemôžu?a okrem toho nie su to slováci takže nás sa to netýka, na to musia mať povolenie aby telá mohli vystavovať. ja nechápem ,že ste takí nechápaví a neviete to konečne pochopiť...
Niečo som z čítania pochytila, ba viem aj písať a to dokonca bez pravopisných chýb. A keďže viem trochu čítať, prečítala som si všetky príspevky, preto bol môj príspevok taký, aký bol. Zadávateľ nepísal len o Slovákoch. Alebo som taká nechápavá, že nechápem ani toto? Ach, títo múdri ľudia...
Letko
15.10.12,04:20
Čo príde mŕtvych telách a zvieratách v cirkusoch? Akty mŕtvych ľudí? Zákaz práce koní v lesoch? Dostihy?