TJA
11.10.12,08:31
Dobrý deň!
Prosím o radu začínam účtovať v TJ, ktorá ma príjem len z obecného rozpočtu-nezdaniteľný príjem.
Všetky výdavky napr. preprava futbal.autob.na zápasy, údržba ihriska, cestovné, čistiace prost... atď
sú hradené len cez pokladňu ako výdavky nevplyvňujúce daň z príjmu. TJ nemá živnosť ani iný príjem tak to účtujem v JU. Potrebujem poradiť či je to tak správne
Frany
26.10.12,10:00
Neporadím, len sa mi to nezdá: nemajú príjmy zo vstupného, príjmy za hosťovanie hráčov...? Takéto kluby napr. organizujú plesy, kde sa vyberá vstupné...
Dovolím si pridať ešte jednu otázku - pri preprave futbalistov na zápasy vlastnými autami by sa mali podľa mňa riadiť zákonom o cestovných náhradách?
TJA
26.10.12,10:23
Futbalisti sa prepravujú na zápasy vonku autobusom, ktorý sa platí z príspevkov OÚ.
TJA
26.10.12,11:14
Futbalisti sa prepravujú na zápasy vonku autobusom, ktorý sa platí z príspevkov OÚ.

Ak niekto vie tak prosím o radu. Vstupné na zápasy su predsa NP a aj členské príspevky a plesy zatiaľ o nijakom neviem a keď bude tak-vstupné je ZP? Aj keď bude ples len 1x za rok? Žiadnu podnikateľskú činnosť nemajú len dotácie z OU. Prepravujú sa na zápasy hromadne autobusom, toto sa platí z peňazí-dotácia z OÚ.
riso4
12.11.12,10:31
Neviem ako ďaleko si, ale účtovanie v takomto malom klube by ti nemalo robiť problém - ale najpraktickejšia rada bude, ak sa nakontaktuješ na nejakého účtovníka zo susedných obcí a poradíš sa s nimi. Len tak na úvod si zisti, či ste právny subjekt, či máte IČO (mali by ste mať po správnosti i účet). Ak nie ste právny subjekt, tak nemáš čo riešiť - dohodni sa s obecnou účtovníčkou nech to urobí za teba - podľa toho čo píšeš je to robota na hodinu mesačne. TJ väčšinou účtujú v jednoduchom účtovníctve. Dôležité sú aj stanovy klubu, kde sa špecifikuje status klubu, príjmy a výdavky (lebo napr. pokiaľ to nemáš v stanovách ošetrené môže byť aj členské daňovým príjmom!). Takže športu a účtovaniu zdar !
TJA
14.11.12,06:34
Ďakujem za odpoveď.