karoltimko
11.10.12,10:44
Dobrý den, prosím o radu.

Od roku 2007 jsem na MD a RD. Za rok 2007 mi zbylo 9 dní dovolené, které mi zaměstnavatel v dobé trvání MD v 3/2008 proplatil (teď vím, že na to nebyl žádný duvod, ale budiž). Jde mi o rozbor výplatní pásky. Všechny hodnoty a kolonky( př. cena práce, základná mzda, hrubá mzda, zdravotné. starobné atd.) jsou nulové až na kolonky:

nezdaněné: 8208 SK
čistá mzda: 3633 Sk

Tak jsem z toho jelen, že mi vyšla čistá mzda tak málo, jak je to možné?

Právě ukončuji RD a chystám se na návrat do práce. Po MD a RD při dvou dětech mi vznikl nárok na dovolenou od 2008-2012 na 38 dní. Zaměstnavatel mi chce dovolenou zase proplatit, ale nevím, jestli je výhodnějsí dovolenou čerpat nebo nechat proplatit, nebo to vyjde nastejno.Poraďte. Předem děkuji.
veronikasad
11.10.12,09:42
Z čoho si čerpala údaje, ktoré si priložila ? Uveď výšku hrubej mzdy za 03/2008 ...

Suma 8208SK je pravdepodobne mesačná nezd.časť základu dane v roku 2008. Keďže tvoj príjem (hrubá mzda) bol nižší ako táto suma (máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov), nebola ti zrazená žiadna daň.
karoltimko
11.10.12,10:18
Údaje jsem čerpala z výplatní pásky. Jak jsem napsala výše, jsou to jediné sumy uvedené na výplatní pásce. Žádná hrubá mzda, nic...na účet jsem dostala 3633 Sk.
veronikasad
11.10.12,10:22
Údaje jsem čerpala z výplatní pásky. Jak jsem napsala výše, jsou to jediné sumy uvedené na výplatní pásce. Žádná hrubá mzda, nic...na účet jsem dostala 3633 Sk.
Okrem čistej mzdy tam musíš mať napr. položku náhrada mzdy za preplatenú dovolenku. Z toho uvidíme, či si mala strhnuté odvody alebo nie ...

A tiež by si mala mať na výplatnej páske uvedený hodinový priemer na dovolenku.
karoltimko
11.10.12,12:02
Ano, tyto položky na pásce jsou, ale je u nich všude 0,00 (žádné odvody, náhrada mzdy ani hodinový priemer). Jediné vyplnéné kolonky jsou Nezdanené, pak Čistá mzda a dále Daň.

U Daně je uvedeno -3633,00.