gjana
22.02.06,15:16
Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
evina
22.02.06,14:27
Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.

Ja osobne neviem o žiadnom tlačive. Písala som normálnu žiadosť: V zmysle § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov. č. 511/1992 Z.z. v znení neskorších predpisov a na základe podaného DP za rok 2005 Vás žiadame o vrátenie preplatku v hodnote..........SK na náš účet. č..........
Braňo
22.02.06,14:30
Ja osobne neviem o žiadnom tlačive. Písala som normálnu žiadosť: V zmysle § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov. č. 511/1992 Z.z. v znení neskorších predpisov a na základe podaného DP za rok 2005 Vás žiadame o vrátenie preplatku v hodnote..........SK na náš účet. č..........

a ja ešte pridávam
"za skoré vybavenie žiadosti vopred ďakujem."
:D :D :D
Zita4
22.02.06,14:34
Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
V novom tlačive daňového priznania FO typu "A" je to v XI. oddieli - ŽIADOSŤ O VRÁTENIE PREPLATKU" :cool:. A v "B" je to XV. oddiel.
evina
22.02.06,14:35
a ja ešte pridávam
"za skoré vybavenie žiadosti vopred ďakujem."
:D :D :D

Oni majú však aj skoré vybavenie žiadosti ošetrené zákonom:D
"správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie"

Ešte nikdy nevyhoveli mojej žiadosti skôr. :D
evina
22.02.06,14:35
V novom tlačive daňového priznania FO typu "A" je to v XI. oddieli - ŽIADOSŤ O VRÁTENIE PREPLATKU" :cool:
Hovoríme o PO.:) .
Zita4
22.02.06,14:37
Pardon :eek: . Nepozorne čítam :rolleyes:
Palino
22.02.06,14:45
Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
My posielame takéto texty:

Vec: Žiadosť o vrátenie preplatku dane z príjmov právnických osôb za rok 2005
Obraciame sa na Vás so žiadosťou o vrátenie preplatku dane z príjmov právnických osôb za rok 2005 vo výške xxxxxxxxxx,-- Sk, ktorý vyplynul z daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za r. 2005.
Za porozumenie vopred ďakujeme a ostávame s pozdravom
gjana
23.02.06,07:24
Díky moc za Vaše rady, hneď sa pustím do písania. Pekný deň.
allimpex
23.02.06,12:20
Ahojte,
ako perličku: minulý rok moja mama musela zaplatit nedolatok dani 3 Sk cez banku, alebo cez poštu, lebo hotovosť na DÚ odmietli. :-))
Ja mám tento rok preplatok dane 87 sk.
Mám túto smiešnu sumu žiadať? Alebo existuje neaký predpis o nekom "finančnom strope" ?
Ďakujem za radu.
Zuzana
Tweety
23.02.06,13:15
Ahojte,
ako perličku: minulý rok moja mama musela zaplatit nedolatok dani 3 Sk cez banku, alebo cez poštu, lebo hotovosť na DÚ odmietli. :-))
Ja mám tento rok preplatok dane 87 sk.
Mám túto smiešnu sumu žiadať? Alebo existuje neaký predpis o nekom "finančnom strope" ?
Ďakujem za radu.
Zuzana
Keď DÚ požaduje 3.- Sk, tak potom prečo nežiadať aj 87.-?
allimpex
23.02.06,14:13
Tiež si myslím, nakoniec, veď sa nič nestane, keď to tam zaškrtnem a nechám sa prekvapiť. :p
evina
23.02.06,14:42
Keď DÚ požaduje 3.- Sk, tak potom prečo nežiadať aj 87.-?

§ 63 zákona o správe daní a poplatkov č. 511/1992 v znení neskorších predpisov, ods. 4:

(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, (čo je úhrada splatného preddavku, prípadne úhrada nedoplatku na inej dani/ správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok vráti, ak je väčší ako 100 Sk.