Laurinkai
11.10.12,13:03
Ahoj poradaci. Zasa vas prosim o radu. Odporca prehral, rozsudky OS a KS ako odvolacieho sudu nadobudli pravoplatnost a je na nich vyznacena aj vykonatelnost, teda aj nasa povinnost vyplatit ho do urciteho terminu. Odporca podal dovolanie, zatial vsak nezaplatil sudne trvoy, takze sud nam neposlal dovolanie na vyjadrenie, vykonatelnost nie je pozastavena, ani sa toho nedozaduje v dovolani, ale napriek tomu odmieta prijat financne prostriedky a ani nam nevyplatil sudne trovy, na ktore ho sud zaviazal. Dal nam to aj pisomne a ako dovod uviedol, ze podal dovolanie. Co teda nema vplyv na vykonatelnost rozsudkov. Chcem teda tieto peniaze zlozit ako zabezpeku na sud, aby ja som dodrzala vykonatelnost rozsudku. Nemate, prosim, niekto nejaky vzor, ako to napisat? Dakujem za pomoc.
Mária27
11.10.12,15:34
Nie je to taká bežná vec, aby sa vydávali tlačivá na úschovu peňazí súdom. Najlepšiu informáciu získaš priamo na súde. Vo vyhláške 543/2005 o spravovacom a kancelárskom poriadku pre súdy sa v 119 § píše:
(4) Tomu, kto skladá peňažné prostriedky v hotovosti do úschovy, vyhotoví súd poukaz na vloženie peňažných prostriedkov na účet súdu v banke alebo pobočke zahraničnej banky.
Laurinkai
11.10.12,16:26
Dakujem za radu Maria. Paradox je v tom, ze ani na sude mi nevedeli riadne povedat, ked som sa dnes na to pytala. Len tak vseobecne.
Mária27
11.10.12,18:52
Pošli to písomne, budú ti musieť zistiť a odpovedať.
Laurinkai
12.10.12,10:59
Vedela by si mi este poradit Maria v jednej veci. Pravoplatnym rozsudkom sme zaviazani do 18.10.2012 vyplati podiel dedicsky, lebo nas tak su zaviazal do 30 dni od pravoplatnosti a to je 18.10.2012. Potom s auz rozsudok stane vykonatelnym a moze konat odporca, co ale nebude, lebo podal dovolanie. Napriek tomu mu tie peniaze chceme poslat z vyssie uvedeneho dovodu. Staci, ak do toho datumu zaslem peniaze zlozenkou, alebo uz ich odporca musi mat fyzicky toho 18.10.2012? Dakujem.
Laurinkai
20.10.12,10:29
Mila Mária27. Dala som teda na tvoju radu, nic proti tebe, urcite si mi chcela pomoct, a poziadala som sud o informacie. Bohuzial, ponali to ako pravnu pomoc a odmietli mi informacie poskytnut. Tak toto by sa za socika nikdy nestalo. Naozaj zijeme v "skvelej" spolocnosti. Ja, ktora riadne platim dane, si mam hladat pravnika a ti, ktori neplatia ho dostanu zadarmo. Neskutocne.