sesi
11.10.12,13:11
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať zamestnávateľ má sídlo v BA, zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce v BA. Všetci zamestnanci sú zo ZA a robia v ZA. Do prace nedochadzaju. Maju nárok na diety ?
Tweety
11.10.12,11:12
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať zamestnávateľ má sídlo v BA, zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce v BA. Všetci zamestnanci sú zo ZA a robia v ZA. Do prace nedochadzaju. Maju nárok na diety ?
Majú.
sesi
11.10.12,11:17
Ďakujem
Chobot
11.10.12,11:54
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať zamestnávateľ má sídlo v BA, zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce v BA. Všetci zamestnanci sú zo ZA a robia v ZA. Do prace nedochadzaju. Maju nárok na diety ?

Prečo majú uvedené miesto výkonu práce v BA? Takto majú zo zákona nárok na cest. náhrady, lebo sú stále na pracovnej ceste mimo miesta výkonu práce.
ewita888
11.10.12,12:13
V agentúrach je toto bežné, zamestnancom sľúbia napr. 400 eur čistú mzdu, dajú im minimálnu a ostatné doplatia cez diéty.. a keďže ľudia tomu zvyčajne nerozumejú, tak nevedia, o čo prichádzajú takýmto vyplácaním..