psps
11.10.12,15:31
Potrebujem zistiť akým spôsobom môžem nahrať z TV film. Mám TV Samsung UE32D5000PWXBT. A nejde mi z neho nič nahrať. Bolo mi povedané, že ak TV nemá PVR, tak sa to ani nedá. Neviem čo je to PVR. A viete mi zistiť, či to tento typ TV má alebo nie? Ak nemá to fakt už nemám šancu žiadnym spôsobom nahrať nič z TV? Prosím pomoooc!
Niran
11.10.12,13:41
Skratka PVR znamena Personal Video Recorder, takze ak tuto funkciu na TV nemas tak naozaj nic nenahras. Pozri uzivatelsku priucku k TV tam by to malo byt napisane ale nepredpokladam ze tento typ TV to bude mat. Neviem odkial beries signal ci mas satelitny tuner alebo DVB-T. Dnes uz takmer kazdy satelitny tuner ma USB nahravanie takisto aj DVB-T s USB nahravanim je na trhu plno a za prijatelnu cenu.
KoxXxo
11.10.12,15:27
Skús na videorekordér.
misoft
11.10.12,15:30
Samsung UE32D5000PWXBT nepodporuje PVR - nemá funkciu nahrávania -
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE32D5000PWXBT-spec
Ericsoft
11.10.12,16:47
Ak máš DVD alebo HDD rekordér, tak by sa malo dať z výstupu TV (najlepšie HDMI ak má, alebo aj SCART ale s horšou kvalitou) vytiahnuť obraz aj zvuk a nahrať to tak.
psps
11.10.12,17:43
Skús na videorekordér.

Videorekorder máme, ale to sme už skúšali a nejde to. Neobjaví sa ani na obrazovke. Je asi 5 ročný a zrejme je už na takéto nahrávanie starý. Ešte máme set top box, neskúšali sme ho, ale nepomôže to nejako?
Chcela by som nejaké riešenie ako by sa z toho Tv dalo nahrávať. Čo kúpiť, čo zapojiť a tak.
misoft
11.10.12,22:31
Ak máš DVD alebo HDD rekordér, tak by sa malo dať z výstupu TV (najlepšie HDMI ak má, alebo aj SCART ale s horšou kvalitou) vytiahnuť obraz aj zvuk a nahrať to tak.
Ešte lepšie je iné zapojenie:
Anténny prívod do rekordéra (majú vlastné tunery!), z anténneho vývodu rekordéra do telky - signál smyčkou prejde cez rekordér do telky bez straty.
Samotný rekordér svojim tunerom nahráva jeden program, televízor druhý program.
Potom stačí len rekordér SCARTom prepojiť s telkou - pri prehrávaní (v Samsungoch sa dá určiť čo je vo vstupoch) telka sama (aspoň u mňa) prepne na prichádzajúci signál od rekordéra a prepne na SCART vstup.

Výhoda: na rekordéri sa nastaví stanica a čas nahrávania jedného programu, pritom na telke sa sleduje iný program - oba prístroje sú v tomto okamihu na sebe nezávislé, každý sleduje svoj program.
Fero11
12.10.12,17:14
Mozno by bolo lepsie nejaku mensiu financnu ciastku investovat do DVB-T tuner s PVR.
Sice na TV uz DVB tuner je, alenie je mozne nahravat, tak sa pouzije externy DVB-T tuner, dokupis usb kluc a mas vystarane.
DVB-T s PVR by sa malo dat kupit uz od 25-30€
Ak sa nechystas investovat, tak sa budes musiet potrapit s tym co mas
misoft
13.10.12,11:08
..a použiť dostupné prostriedky, tak ako sme sa snažili zoradiť.