rianah
11.10.12,17:16
dobry den prajem. som zacinajuci ucitel. do prace som nastupila 18.9, ucim na skrateny uvazok 63,6% t.j 14 hodin ucim, ale fyzicky musim byt v skole 22 hodin tyzdenne. Dostala som dnes prvu vyplatu zo septembra,v semtembri som oducila len jeden tyzden t.j 7 dni(22 hodin som tam bola fyzicky) : ktora cini v cistom 134,20 eur. dostala som vyplatnu pasku ale mam v nej spanielsku dedinu, neviem z toho vyjst a nieje tu ani napisane ci je v tej mnzde zaratany priplatok pre zacinajuceho ucitela. ako mam z toho vyjst? paska je strasne neprehladna a nerozumiem tym skratkam.dakujem
Tweety
11.10.12,15:17
dobry den prajem. som zacinajuci ucitel. do prace som nastupila 18.9, ucim na skrateny uvazok 63,6% t.j 14 hodin ucim, ale fyzicky musim byt v skole 22 hodin tyzdenne. Dostala som dnes prvu vyplatu zo septembra,v semtembri som oducila len jeden tyzden t.j 7 dni(22 hodin som tam bola fyzicky) : ktora cini v cistom 134,20 eur. dostala som vyplatnu pasku ale mam v nej spanielsku dedinu, neviem z toho vyjst a nieje tu ani napisane ci je v tej mnzde zaratany priplatok pre zacinajuceho ucitela. ako mam z toho vyjst? paska je strasne neprehladna a nerozumiem tym skratkam.dakujem
A prečo si ju nedáš vysvetliť vašej hospodárke, resp. mzdárke?
Mila123
11.10.12,15:20
aspoň naskenovať si ju mohla, keď už......osobné údaje si vymaž......
rianah
11.10.12,15:21
no ako som tam nova a kazdy na mna pozera ako na debila a pytat sa ohladom penazi mi prislo trapne
ivka70
11.10.12,15:38
no ako som tam nova a kazdy na mna pozera ako na debila a pytat sa ohladom penazi mi prislo trapne

Preco by to malo byt trapne.
Prave preto, ze si nova, tak mas pravo sa pytat.
A nikto sa na teba ako na debila nepozera, vsetci sme si presli obdobim zaucania, kedy sme si tak pripadali, ale kazdy vie, ze si nova a ze nemozes hned vsetko vediet.

Si ucitelka, musi mat trochu sebavedomia (inak ta deti o chvilu udupu :) ).
A mzdarka je tam aj na to, aby ti vysvetlila to, comu na vyplatnej paske nerozumies.
Ked ju slusne poziadas o vysvetlenie, urcite si najde cas.
rianah
11.10.12,16:52
ono ide o to ze je to sukromna skola a tam su pravidla,,trocha" ine....
Tweety
11.10.12,17:07
ono ide o to ze je to sukromna skola a tam su pravidla,,trocha" ine....
Veď ako zamestnanec máš právo vedieť, či bola mzda vyplatená správne podľa pracovnej zmluvy. My tu ťažko správne poradíme, keď si neuviedla ani to, akú máš PZ, resp. čo všetko v nej máš zahrnuté.
rianah
11.10.12,17:16
okej diky, no budem sa musiet porozpravat, tam je kazdy ticho totizto
Tweety
11.10.12,17:17
okej diky, no budem sa musiet porozpravat, tam je kazdy ticho totizto
Pozri si najprv PZ a potom zájdi za pracovníčkou, ktorá má na starosti mzdy. Žiadaj vysvetlenie k veciam, ktorým nerozumieš.
logomania
11.10.12,18:04
rianah,

Prečo mám pocit, že si mia1986?